Unijna dotacja szansą na sukces

To już ostatni dzwonek dla małopolskich przedsiębiorców, którzy chcą otrzymać dofinansowanie na wdrożenie w swojej firmie wyników prac badawczych, wzorów użytkowych czy wynalazków oraz skorzystać z usług doradczych. W lutym kończą się trzy nabory, w ramach których do rozdania jest 70 mln zł.

Dla przedsiębiorców wdrażających…

Z konkursów na wdrażanie mogą skorzystać zarówno firmy, które prowadzą swoją działalność od ponad dwóch lat, jak i właściciele firm dopiero startujących na rynku. O dotację mogą wnioskować mali i średni przedsiębiorcy. Na realizację projektów planowanych przez firmy z dłuższym stażem Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył z Regionalnego Programu Operacyjnego 34,6 mln zł. Z kolei w konkursie dla przedsiębiorstw znajdujących się we wczesnej fazie rozwoju do podziału jest prawie 26 mln zł. Wnioski w tych naborach można składać do 21 lutego 2017 roku.

Skorzystaj z nowych możliwości: Dotacje dla MŚP i Dotacje dla MŚP – wczesna faza rozwoju

…i liczących na doradztwo

Fundusze Europejskie dają także możliwość sięgnięcia po bony na specjalistyczne doradztwo.

O dotację na ten cel mogą ubiegać się przedsiębiorcy działający na małopolskim rynku dłużej niż 2 lata, którzy chcą skorzystać w swojej firmie z działań doradczych m.in. w zakresie prognozowania trendów, zarządzania przedsiębiorstwem, uzyskiwania certyfikatów zgodności, optymalizacji kosztów prowadzenia działalności, wykorzystania technologii informatycznych, strategii zarządzania ryzykiem czy ochrony własności intelektualnej. W naborze na doradztwo do rozdysponowania jest ponad 8,6 mln zł, a wnioski w tym konkursie przedsiębiorcy mogą składać do 28 lutego 2017 r.

Więcej o specjalistycznych usługach: Bony na doradztwo

źródło: Biuro Prasowe UMWM

https://www.malopolska.pl/aktualnosci/fundusze-europejskie/unijna-dotacja-szansa-na-sukces

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content