UDANY WYSTĘP UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZCZYTNIKACH NA OGÓLNOPOLSKIM FINALE IGRZYSK DZIECI W TENISIE STOŁOWYM

W dniach 6-8 czerwca 2022 r. w Rawie Mazowieckiej (woj. łódzkie) rozegrany został ogólnopolski finał Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczytnikach w składzie: Jakub Turecki i Maciej Mardosz. Była to nagroda za zwycięstwo w Mistrzostwach Małopolski, gdzie uczniowie ze Szczytnik nie mieli sobie równych. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a w składach występujących szkół roiło się od znakomitych zawodników (medalistów niedawnych Mistrzostw Polski młodzików i żaków).

Turniej rozpoczął się od eliminacji grupowych, gdzie drużyny były rozstawione według rankingu. Zawodnicy ze Szczytnik (nr 12) trafili do pięciozespołowej grupy w której znalazły się mocne zespoły z Zielonej Góry (4) i Radomska (5). Dwie najlepsze drużyny uzyskiwały awans do najlepszej ósemki, gdzie toczona była walka o medale. Młodzi zawodnicy ze Szczytnik po 2 zwycięstwach i 2 porażkach zajęli trzecie miejsce, zdobywając przepustkę do walki o miejsca 9-16. Tutaj okazali się najlepsi i po trzech zwycięstwach zajęli bardzo dobre IX miejsce.

„Uzyskany wynik należy ocenić bardzo wysoko, gdyż poziom zawodów był bardzo wysoki. Startowało wielu doskonałych zawodników na co dzień uprawiający tenis stołowy wyczynowo. Łącznie w zawodach wzięło udział 19 drużyn chłopców i 23 drużyny dziewcząt. Trzeba podkreślić, że nasza drużyna chłopców była młodsza o rok od swoich przeciwników i za rok zapewne powalczą o medale. Szczególne podziękowania składamy panu wójtowi Gdowa Zbigniewowi Wojasowi oraz Waldemarowi Gramkowi (prezes MSZS) za wsparcie finansowe bez którego nasz udział byłby niemożliwy.” – podsumował Wojciech Biernat.

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content