Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym udany dla uczniów naszej Gminy

W dniach 11 i 12 kwietnia 2017 roku odbyły się eliminacje powiatowe edycji XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach wzięli udział uczniowie z terenu naszej Gminy. Wśród najlepszych znaleźli się gimnazjaliści z Gdowa oraz Niegowici.

Część teoretyczna ze znajomości przepisów ruchu drogowego jak również z udzielania pierwszej pomocy odbyła się w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym Solne Miasto przy ulicy Kościuszki w Wieliczce natomiast część praktyczna obejmowała jazdę sprawnościową po wyznaczonym odcinku w nowo powstałym Miasteczku Ruchu Drogowego przy ulicy Jedynaka. Do eliminacji przystąpili uczniowie 16 szkół podstawowych oraz 5 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu wielickiego. Każda szkoła podstawowa reprezentowana była przez czterech uczniów (dwie dziewczynki i dwóch chłopców), szkoły gimnazjalne wystawiły drużyny składające się z trzech uczniów. W sumie w konkursie udział wzięło 79 zawodników.
Jak co roku konkurencję z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzał funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce aspirant Robert Kmiecik, natomiast nad prawidłowym przebiegiem egzaminu teoretycznego oraz konkurencji w Miasteczku Ruchu Drogowego czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.
W kategorii szkół podstawowych najlepsze wyniki uzyskała drużyna ze Śledziejowic, na drugim miejscu drużynowo uplasowała się Szkoła Podstawowa z Niepołomic, natomiast trzecie miejsce zajęła szkoła podstawowa z Bodzanowa.
Pierwsze miejsce wśród szkół gimnazjalnych wywalczyli uczniowie gimnazjum z Gdowa, drugie miejsce zajęli uczniowie z Koźmic Wielkich, natomiast trzecie miejsce uzyskała drużyna z Gimnazjum w Sławkowicach.
Indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazał się uczeń gimnazjum z Gdowa Filip Kasprzyk, drugie miejsce zajął Adrian Ślepuchow z Gimnazjum w Sławkowicach a trzecie Maksymilian Niekłań z gimnazjum w Koźmicach Wielkich.
Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsze wyniki uzyskał Szymon Flak – uczeń szkoły podstawowej w Śledziejowicach, na drugim miejscu uplasował się Patryk Kościółek ze szkoły podstawowej w Łazanach, trzecie miejsce zajęła Martyna Lewińska ze szkoły podstawowej nr 3 w Wieliczce.
Wśród konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej najlepszą wśród szkół podstawowych okazała się drużyna ze Staniątek, natomiast wśród gimnazjów zwycięstwo przypadło zawodnikom z Niegowici.
Dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci dwóch rowerów ufundował Starosta Wielicki Pan Jacek Juszkiewicz. Pozostałe nagrody w postaci tabletów, smartfonów, powerbanków, słuchawek jak również dla każdego uczestnika turnieju zestawy oświetlenia rowerowego ufundowali: Wójt Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas, Wójt Gminy Biskupice Pan Henryk Gawor, Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Pan Roman Ptak oraz Zarząd Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym Solne Miasto. Ponadto dla zwycięzców drużyn konkurencji pierwszej pomocy Zarząd Solnego Miasta ufundował karnety na basen.
Nagrody wręczali: Pan Marek Burda Przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego, Pełnomocnik Burmistrza ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta i Gminy Wieliczka Pan Krzysztof Kűhl oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce nadkom. Robert Tokarz.

 

 

 

 

http://wieliczka.policja.gov.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content