Trasa Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka znów dostępna do zwiedzania

8 czerwca 2020 r. Trasa Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na III poziomie kopalni soli  zostanie udostępniona do zwiedzania po trzech miesiącach przerwy. Zwiedza się ją wraz z Trasą Turystyczną w ramach jednego biletu do kopalni. Przejście przez obie trasy zostało tak zorganizowane, żeby wszystkim zapewnić bezpieczeństwo.

Muzeum zaprasza.

Trasa Muzeum na III poziomie kopalni soli przybliża ponad 700-letnią historię przedsiębiorstwa solnego i jego znaczenia dla państwa. Przedstawia używane przez górników maszyny, urządzenia, wózki, narzędzia i oświetlenie, techniki wydobywcze a także tradycje górnicze. Ponadto zobaczyć można:  kryształy soli z Grot Kryształowych, zabytkowe mapy kopalni, neolityczne naczynia do produkcji soli oraz dzieła sztuki np. obrazy Jana Matejki i cenny róg Bractwa Kopaczy ( 1534 r.) – symbol bogactwa wielickiej kopalni.

Wyjazd z kopalni będzie odbywał się szybem Regis w centrum Wieliczki a stąd już kilka kroków do Zamku Żupnego, który też jest już dostępny.

Wyjątkowo –  w poniedziałek 8 czerwca – Zamek Żupny będzie czynny  w godzinach 9.00-17.00 i będzie go można zwiedzać w tym dniu w cenie promocyjnej – 50 % taniej.

Na zwiedzających czeka wystawa „Solniczki – małe arcydzieła sztuki” z wielickiej kolekcji należącej do najcenniejszych na świecie i dostępny od niedawna pokaz cennych nabytków z różnych krajów świata. Na pełnych kwiatów i zieleni dziedzińcach zamkowych można zatrzymać się na chwilę relaksu.

Warto wiedzieć:

  • Kopalnia otwarta jest krócejod 9.00 do 17.00.
  • Grupy liczą max 20 osób
  • Przed wejściem do szybu Daniłowicza turystów czeka dezynfekcja rąk i pomiar temperatury ciała
  • Obowiązuje zasłanianie ust i nosa na całej trasie przejścia
  • Preferowaną formą płatności są transakcje w formie bezgotówkowej
  • Obowiązuje zachowanie odstępów pomiędzy poszczególnymi osobami.

Więcej informacji: https://www.kopalnia.pl/jak-dbamy-o-twoje-bezpieczenstwo

 

Informacja o zwiedzaniu w kopalni:

Trasa Turystyczna kopalni – Dział Informacji: Tel.  +48 12 278 73 02, 12 278 73 66

informacja@kopalnia.pl

Informacja o zwiedzaniu w kopalni i Zamku Żupnym

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka: Tel.  12 278 58 49

info@muzeum.wieliczka.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content