To już tradycja… w Cichawie osoby starsze dostaną świąteczne stroiki

Od wielu lat w świetlicy w Cichawie, prowadzonej przez Panią Danutę Mętel, przed Bożym Narodzeniem spotykają się mieszkanki wsi, aby przygotować stroiki. Własnoręcznie wykonane świąteczne upominki, trafią do rąk wszystkich seniorów, którzy ukończyli 70 lat, a także do osób chorych i samotnych.

„Do każdego stroika dołączamy życzenia, każdego roku inne”- opowiadają Panie, nie odrywając się od swojej pracy. „W tygodniu poprzedzającym Wigilię  młodzież  i dzieci roznoszą te upominki po naszej wsi, i tak już jest od około 20 lat. Wiemy, że starsi mieszkańcy doceniają naszą pracę, zaangażowanie i poświęcony czas. Bo jakby nie było, kilkanaście grudniowych wieczorów spędzamy tutaj nad kolorowymi materiałami, z których próbujemy wyczarować stroiki bożonarodzeniowe. Ale my lubimy pomagać, robić coś dla innych, cieszymy się, że te rzeczy zrobione przez nas mogą wywołać u kogoś uśmiech i radość, zwłaszcza w tak wyjątkowym czasie jakim jest Boże Narodzenie”.

Gratulujemy Paniom pomysłu, zaangażowania  i chęci zrobienia czegoś bezinteresownie dla drugiego człowieka. Miejmy nadzieję, że młodzież z Cichawy przyłączy się do Pań, a z czasem przejmie i będzie kontynuowała tradycję.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content