Tektoniczne rzeźby z drukarki 3D- spotkania z autorem 11 grudnia w Wieliczce

Proces tworzenia dzieła sztuki przez artystę, od momentu powstania koncepcji po jej realizację może być zaskakujący. Piotr Idzi,  autor prac prezentowanych na wystawie „tektonika / e-tektonika”, do wizualizacji swych koncepcji wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne a konkretnie drukarkę 3D. Jak prezentują się dzieła sztuki tworzone tym niesamowitym narzędziem będzie można zobaczyć  w czasie spotkania z autorem 11  grudnia 2016 r. (w niedzielę) o godz. 10.30 i 13.00 w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na III poziomie  kopalni soli.  Piotr Idzi zaprezentuje też na drukarce 3D jak powstają jego oryginalne rzeźby.

Dla uczestników spotkania, po jego zakończeniu, przewidziano też zwiedzanie Trasy Muzeum na III poziomie kopalni soli. Koszt udziału w spotkaniu 9 zł / osoba. Rejestracja przez formularz zgłoszeniowy na www.muzeum.wieliczka.pl  Zbiórka w Zamku Żupnym.

Wystawę można oglądać tylko do 16.12. 2016 r. w Muzeum w kopalni.

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza

Piotr Idzi – urodził się w 1984 r. w Krakowie. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. Obecnie pracuje jako asystent naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Politechnice Krakowskiej. Jego prace prezentowane były na 2 wystawach indywidualnych i 13 wystawach zbiorowych m.in. w: Monachium, Berlinie, Muĝli, Krakowie i Warszawie.

praca Piotra Idzi

Patronat: TVP Kraków, TTG

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content