Tak się bawli mieszkańcy Czyżowa i ich goście

W minioną sobotę w Czyżowie odbył się coroczny Piknik Rodzinny. Organizatorami wydarzenia byłi: KGW i Rada sołecka w Czyżowie. Dopisała zarówno pogoda jak i liczna obecność mieszkańców Czyżowa oraz pobliskich miejscowości.

Na scenie przy świetlicy zaprezentowały się dzieci z zespołu ludowego „Mali Gdowianie” oraz grupa śpiewacza z Czyżowa, którą tworzą studenci UTW. Niesamowite umiejętności taneczne przedstawiły 2 pary tańca towarzyskiego, którą tworzył Pan Jan Maciejczyk z dwiema tanecznymi partnerkami: Panią Moniką Adamską i z Panią Justyną Fatygą.Wśród wielu atrakcji tego dnia na dzieci czekały: dmuchaniec do skakania i zjeżdżalnia, malowanie twarzy, przejażdżka konikiem, wata cukrowa, słodka niespodzianka, która dosłownie „spadła dzieciom z nieba”. Ponadto na uczestników pikniku czekały  domowe wypieki przygotowane przez Panie z KGW w Czyżowie, napoje i lody.

Zorganizowano gry i zabawy sportowe, a Strażacy ze Szczytnik zaprezentowali swój sprzęt i przeprowadzili zawody strażackie. Była też okazja do wygrania fantastycznych nagród, m.in. rowerów, obrazu namalowanego przez malarkę wywodzącą się z Czyżowa, koszy z ekologicznymi przetworami i nalewkami, miodów, sokowirówki, wejściówek na basen i kina, i wiele wiele innych. Spotkanie zakończyło się zabawą przy muzyce do późnych godzin nocnych.

Było wesoło, artystycznie i z poczuciem humoru. Była to również okazja do spotkania się wszystkich mieszkańców Czyżowa i sąsiednich miejscowości, do rozmów i do wspólnego biesiadowania, co w dzisiejszym zabieganym świecie jest tak nam wszystkim bardzo potrzebne.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content