Szykują się remonty dróg powiatowych w gminie Gdów. Prace zaplanowano do jesieni 2024

Odcinki dwóch dróg powiatowych w gminie Gdów – w Hucisku oraz Niżowej – o łącznej długości 850 m zostaną wyremontowane w najbliższych miesiącach, w ramach robót zaplanowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce. Trwają już poszukiwanie wykonawcy inwestycji, która w ramach tzw. opcji może zostać poszerzona m.in. o renowację także drogi powiatowej w gdowskich Zagórzanach. Prace powinny ruszyć w drugiej połowie wakacji.

Przebudowa obejmie fragmenty – o długości 200 m oraz 350 m – trasy Gdów – Niżowa (droga powiatowa nr 2024K) w Hucisku i Niżowej. Wyremontowane zostanie także 500 m traktu nr 2023K w Hucisku (droga powiatowa Biskupice – Kunice). Natomiast jeśli ceny w przetargu nie będą wygórowane przeprowadzona będzie modernizacja także 700 m drogi w Zagórzanach (droga powiatowa nr 2000K, trasa Zagórzany – Lubomierz).

Roboty obejmą m.in.: frezowanie nawierzchni jezdni i wykonanie nowego asfaltu (warstwy wiążącej plus ścieralnej), uzupełnienie poboczy, odmulenie rowów. Rozstrzygnięcia przetargu można spodziewać się na przełomie lipca i sierpnia. Prace potrwają trzy miesiące od podpisania umowy na remont, a więc do października/listopada 2024.

W ramach tegorocznych remontów dróg powiatowych zarządzanych przez wielickie starostwo, przewidziano renowację w sumie 11 odcinków tras, dwóch w gminie Gdów, a w pozostałych rejonach: w gminie Wieliczka (pięciu, w Czarnochowicach, Mietniowie, Koźmicach Wielkich, Małej Wsi oraz ulicy Klaśnieńskiej w Wieliczce), w gminie Niepołomice (w Chobocie i Zakrzowie), w gminie Biskupice (w Sławkowicach oraz Sułowie). Natomiast w ramach opcji mogą zostać odnowione dodatkowo drogi w Zagórzanach oraz Koźmicach Wielkich.

zdjęcie ilustracyjne

Autor: Redaktor 6

Udostępnij post na:

Skip to content