Ruszyła rekrutacja Liderów do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – znanych w całej Polsce wolontariatów organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA. Szansę na zdobycie wyjątkowego doświadczenia otrzyma w Małopolsce prawie 180 osób. Kandydaci mogą zgłaszać się na www.superw.pl.
Paczka i Akademia szukają prawie tysiąca osób – lokalnych herosów, którzy poprowadzą rejony i kolegia w całej Polsce. To ważny moment w programach, bo tylko tam, gdzie teraz znajdzie się lider, dotrze pomoc do potrzebujących rodzin i dzieci.
Kim jest Lider?
Lider jest sercem programów w każdym z rejonów i kolegiów w całej Polsce. Ma odwagę i energię – zarządzając zespołem Wolontariuszy w swojej okolicy, wpływa na otoczenie i zmienia historie życia ludzi w potrzebie. Lider nie jest bierny i aktywnie kształtuje swoje najbliższe otoczenie.
Zadaniem Lidera jest całoroczne zarządzanie projektem – SZLACHETNĄ PACZKĄ lub AKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI – w miejscu swojego zamieszkania. Lider rekrutuje wolontariuszy i koordynuje ich pracą. Celem całego zespołu jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z problemami, a potem połączenie ich z darczyńcami chcącymi przygotować dedykowaną dla nich pomoc. W tamtym roku w całej Polsce pomoc otrzymało ponad 20 tysięcy rodzin.
Lider – nowy wymiar wolontariatu
– Lider to ktoś, kto nie tylko przygląda się tej rzeczywistości, ale bierze sprawy w swoje ręce. Ma odwagę wziąć na siebie ciężar zmiany. W wyniku jego pracy pojawia się coś, czego wcześniej nie było. On tworzy nową rzeczywistość. Dzięki niemu spotykają się ludzie, którzy żyją obok siebie, ale wcześniej się nie dostrzegali. Lider wyzwala w nich potencjał i reorganizuje świat, w którym żyje – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA.
Bycie Liderem to nie jest zwykły wolontariat. W SZLACHETNEJ PACZCE i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI nie tylko pomaga się potrzebującym, ale inwestuje się także w swój rozwój zawodowy. Funkcja Lidera pozwala zdobyć najbardziej pożądane na rynku pracy umiejętności: zarządzanie projektami, zarządzanie ludźmi, umiejętność pracy w zespole. Lider to idealna propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć cenne na rynku pracy doświadczenie.
Co zyskuje Lider?
– Wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji – w tym biznesowych – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek.
Liderzy Paczki i Akademii stają się prawdziwymi Project Managerami – z pełnym wachlarzem swobody działania, ale i odpowiedzialności. To od wyników ich pracy zależy, jak wiele potrzebujących rodzin i dzieci otrzyma mądrą pomoc.
– Dzięki Paczce niesamowicie się rozwinęłam, uświadomiłam sobie na co mnie stać. To dodaje wiary we własne siły i możliwości. Dzięki poprowadzeniu projektu miałam możliwość odbycia stażu w gminnym urzędzie. Obecnie pracuję w szkole podstawowej. Bycie liderem w Paczce sprawiło, że zyskałam nowe kompetencje i poznałam wspaniałe wartościowe osoby! – mówi Kasia, liderka z Mazowsza.
– To dzięki Paczce i doświadczeniom, które tu zdobywam, nie boję się podejmować wyzwań, które stają na mojej drodze – dodaje Ania, liderka z Miechowa.
W województwie małopolskim poszukiwanych jest 180 Liderów, którzy stworzą rejony na terenach poszczególnych gmin.
Jako Lider masz:
→ WPŁYW społeczny i biznesowy
→ Szansę na własny ROZWÓJ
→ Okazję do poznania niezwykłych LUDZI
Jak się zgłosić?
- Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
- Przyjedź na szkolenie, gdzie dowiesz się wszystkiego o byciu Liderem.
- Przejdź przez rozmowę rekrutacyjną.
- Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia.
- Podpisz umowę i zacznij działać!
SZLACHETNA PACZKA to jeden z najbardziej znanych programów pomocowych w Polsce. Co roku Paczka dociera do dziesiątek tysięcy ludzi żyjących w prawdziwej biedzie, dając im nadzieję na lepsze jutro. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to siostrzany projekt Paczki – pomaga dzieciom z problemami przezwyciężyć szkolne trudności i uwierzyć w siebie. Aby to wszystko mogło się udać, niezbędni są Liderzy, którzy poprowadzą SZLACHETNĄ PACZKĘ i AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI w swojej lokalnej społeczności.
Kontakt:
Anna Konopka
Tel. 694 760 407