Szlachetna Paczka: czas aktywności Darczyńców

Po ciężkiej pracy wolontariuszy przyszedł czas na działania Darczyńców. Właśnie teraz, do 10 grudnia, chętne osoby wybierają rodziny, którym chcą pomóc i kompletują swoje Szlachetne Paczki.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Szlachetnej Paczki „Darczyńca to ktoś, kto do Paczki wkłada nie tylko konkretną pomoc, ale własne serce”. Darczyńcą może zostać każdy, kto w czasie trwania projektu wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl, w znajdującej się tam bazie wybierze rodzinę potrzebującą w swojej okolicy i przygotuje dla niej Paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby tej rodziny.

O potrzebach darczyńca dowie się z opisu rodziny w bazie. Następnie, w trakcie finału projektu (w tym roku 10-11 grudnia) przygotowaną przez siebie pomoc dostarczy do zorganizowanego przez wolontariuszy magazynu (u nas: sala gimnastyczna przy Liceum w Gdowie), by oni mogli przekazać pomoc wybranej przez darczyńcę rodzinie. Po przekazaniu Paczki rodzinie Darczyńca otrzymuje swój prezent – relację z dostarczenia Paczki oraz z tego, jak na otrzymaną pomoc zareagowała rodzina.

Darczyńcy przeważnie przygotowują Paczki w grupach – wraz ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy czy ze studiów. Darczyńcami zostają też całe klasy szkolne, firmy i działy większych firm. Chodzi o to, aby spełnić jak najwięcej potrzeb danej rodziny i by pomoc była dobrej jakości(*).

Do tej pory w naszym rejonie pomoc zadeklarowano dla 30  rodzin. W bazie na obecną chwilę jeszcze 2 rodziny czekają na pomoc. Do 30.11 na stronie pojawią się kolejne opisy rodziny. Masz jeszcze szansę pomóc- zostań Darczyńcą.

Dlaczego warto tak się angażować? Na to pytanie odpowiedziała nam nasza czytelniczka, Pani Justyna, która już wielokrotnie organizowała Szlachetną Paczkę.

Przygotowując Szlachetną Paczkę można sprawić, że wybrana rodzina będzie mieć piękne święta. Zawsze mam nadzieję, że może to będzie bodziec dla nich do poprawy swojej sytuacji. Poza tym pomaganie sprawia mi radość, czuję się potrzebna innym. Nigdy nie robię Paczki sama, ale razem z moją rodziną, przyjaciółmi, znajomymi- wspólne działania nas jeszcze bardziej zbliża, a przy tym mamy świetną zabawę. A poza tym wyznaję zasadę, że dobro powraca!”

Kochani Darczyńcy, jeśli chcecie podzielić się swoimi przeżyciami i wrażeniami z organizacji Paczki (tegorocznej lub z lat poprzednich), piszcie na redakcja@mojgdow.pl.

10846365_885066754859161_7905826745533938601_n

(*) www.szlachetnapaczka.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content