Szkoły z terenu gminy Gdów włączają się w Pomoc dla Ukrainy

SP w Pierzchowie

Społeczność szkoły w Pierzchowie pomaga ukraińskiej Rodzinie.

SP w Bilczycach

Społeczność szkoły w Bilczycach włącza się w akcję pomocy Ukrainie. Na terenie szkoły zbiera się produkty i środki zgodnie z wykazem zamieszczonym poniżej, które będą przekazywane potrzebującym na Ukrainie poprzez uruchomiony przez Gminę Gdów Gminny Magazyn Pomocy. 

SP w Gdowie

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Gdowie informuje, że w dniach od 07.03.2022 r. do 10.03.2022 r. w SP w Gdowie będzie organizowana zbiórka środków finansowych na pomoc dla Ukrainy, które należy przynosić do sekretariatu szkoły i wrzucać do przygotowanej szklanej skarbonki.

 

 

SP w Książnicach

W dniach od 1-4 marca Szkolny Klub Unicef ogłosił akcję w ramach, której dzieci ze szkoły w Książnicach mogły podarować cegiełkę na rzecz dzieci pokrzywdzonych przez wojnę w Ukrainie. Minimalny koszt cegiełki wynosił 10 zł. Nie da się ukryć, że po raz kolejny uczniowie pokazali, że mają ogromne serca i są otwarci na pomoc innym. Finał akcji miał miejsce w poniedziałek, 7 marca. Podczas krótkiego apelu dokonano podsumowania zbiórki. Członkowie samorządu szkolnego: Zuzanna Klejdysz oraz Fabian Mularz skrupulatnie przeliczyli pieniążki i zakomunikowali, że zebrano, aż 510 zł. Spośród podarowanych cegiełek rozlosowano laleczki wykonane przez uczniów Arusia Smagę z klasy II i Kornelkę Radulską Rzeszot z kl. II oraz ich bardzo utalentowane mamy. Laleczka Arusia – mieszkanka Indii, trafiła do Antosia Seweryna z klasy IV, natomiast Laleczka Kornelki – mieszkanka Paryża, powędrowała do Milenki Kilijańskiej z kl. I. Wierzymy, że laleczki w swoich nowych domach zostaną bardzo dobrze zaopiekowane i nadal będą przypominały młodym wolontariuszom, że WARTO POMAGAĆ.

SP w Marszowicach

Społeczność szkoły w Marszowicach włącza się w akcję pomocy Ukrainie. Na terenie szkoły zbierane są produkty i środki zgodnie z wykazem zamieszczonym poniżej, które będą przekazywane potrzebującym na Ukrainie poprzez uruchomiony przez Gminę Gdów  Gminny Magazyn Pomocy.

Akcję koordynują harcerze 2 Szczepu Nadrabiańskiego ZHP w Marszowicach.

Ponadto szkoła skupia się nad najmłodszymi. „Dzieci – dzieciom” .

Dlatego potrzebną są:

Artykuły papiernicze typu wyprawka szkolna np.: malowanki, kredki, zeszyty, ołówki, pisaki, klej, nożyczki itp.

Wszystkie rzeczy można przynosić codziennie do szkoły lub w każdą środę (od 18:00 do 19.30).

SP w Niegowici

Społeczność szkoły włącza się  w pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Od 1 marca 2022 r. ogłoszono zbiórkę rzeczową dla uchodźców. Rzeczy można przynieść do szkoły od poniedziałku do piątku  w godzinach od 7.00 do 17.00.

Zbiera się: koce, śpiwory, ręczniki,  pościel, wodę pitną, żywność długoterminową, środki higieniczne, środki czystości, pampersy, zabawki dla dzieci, malowanki, kredki, zeszyty, itp.

SP w Pierzchowie

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie, Polski Czerwony Krzyż uruchamia zbiórkę środków pod hasłem #napomocUkrainie. PCK jest przygotowany, aby zorganizować pomoc dla obywateli Ukrainy poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego.

4 marca 2022r. SK PCK działające w Szkole Podstawowej w Pierzchowie włączyło się w  akcję p/t „Na pomoc Ukrainie”  prowadzoną przez PCK.

To  działanie na apel o pilną zbiórkę na rzecz ofiar konfliktu zbrojnego w Ukrainie.

Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować  do puszek uczniów SP w Pierzchowie (którzy zapukają do państwa domów)  lub na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”.

Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

W szkole zorganizowano także zbiórkę darów.

SP w Szczytnikach 

1 marca 2022 r. Szkolny Klub Wolontariuszy zorganizował charytatywny kiermasz ciast. Uczniowie upiekli wiele pysznych smakołyków, które były sprzedawane podczas przerw. Dochód przerósł nasze oczekiwania, gdyż wyniósł prawie 900 zł. Zgromadzone w ten sposób środki zostały w zdecydowanej większości przeznaczone na zakup materiałów opatrunkowych, leków przeciwbólowych i innych medykamentów, które trafią niebawem na front w Ukrainie (za pośrednictwem Krakowskiego Caritas).

SP w Wiatowicach

W SP w Wiatowicach zorganizowano zbiórkę darów dla mieszkańców Lwowa. Zbierano: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pięlęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Wszystkie dary zostały przekazane do magazynów w Krakowie.

Obecnie do szkoły w Wiatowicach wciąż można przynosić dary, które następnie zostaną przekazane do Gminnego Magazynu Pomocy, który znajduje się w Cichawie (dawny budynek OSP Cichawa).

SP w Winiarach

Szkoła Podstawowa w Winiarach również zorganizowała zbiórkę dla Ludzi z Ukrainy. Dary można było przynosić do szkoły w poniedziałek 28 lutego w godz. 7.30 -18.00 i we wtorek 1 marca w godz. 7.30 -17.00. Wszystkie zebrane rzeczy zostały przewiezione na Halę Sportową w Gdowie.

LISTA PRODUKTÓW I ŚRODKÓW, KTÓRE MOGĄ BYĆ PRZKAZANE POTRZEBUJĄCYM NA UKRAINIE

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content