„Szkolenia Internetowe- czy warto z nich korzystać?”

W Internecie znajdujemy coraz więcej propozycji różnych firm oferujących kursy i szkolenia on-line. Czy warto z nich korzystać, jakie są argumenty „za” a jakie „przeciw” tej formie nauki?
Jedną z największych zalet tego typu zajęć jest oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy na zajęcia. Także same ceny kursów często są niższe, bowiem organizatorzy nie ponoszą kosztów związanych m.in. z wynajmem sali szkoleniowej. Uczyć możemy się wszędzie, w domu, szkole czy w miejscu pracy. Większość kursów pozwala realizować materiał w odpowiednim dla siebie czasie. Jest to również ciekawa forma dla osób z miejscowości znacznie oddalonych od większych miast czy centrum gminy, gdzie możemy brać udział w stacjonarnych kursach. Plusem jest także to, że sami decydujemy, w jakim tempie przerabiamy materiał. Jeśli jakieś zagadnienie wymaga, abyśmy poświęcili mu więcej czasu, nie ma przeszkód, aby to zrobić. Lekcje, które nam się słabo utrwaliły możemy kilkakrotnie powtórzyć. Jednak są i minusy nauki on-line. W razie niejasności bądź wątpliwości często trudniej otrzymać wyjaśnienie niż na kursie stacjonarnym, bądź jest to przesunięte w czasie. Ponadto ta forma nauki jest zdecydowanie dla osób, które są zdyscyplinowane i systematyczne.
Tematyka szkoleń jest coraz szersza, i mamy coraz większy wybór. W Sieci możemy między innymi znaleźć kursy z obsługi programów komputerowych, językowe, z obszaru HR, z podstaw prowadzenia firmy, dla nauczycieli, szkolenia kosmetyczne czy interentowe kursy gotowania. Wybór szkoleń jest naprawdę duży. Formy zajęć także są bardzo zróżnicowane. Niektóre firmy udostępniają swoje platformy, na których są zebrane materiały do przerobienia, inne wysyłają prezentację czy zagadnienia mailowo. Coraz bardziej popularne stają się szkolenia za pomocą nagranych filmików instruktażowych. Przy nauce języków obcych możemy wybrać opcję z lektorem, z którym rozmawiamy przez komunikatory.
Odczucia względem nauki przez Internet mogą być różne w zależności od oczekiwań, formy, tematyki kursu i zapewne wielu innych czynników. Jedno jest pewne, dobrze, że istnieje wybór między tradycyjnym sposobem podnoszenia swoich umiejętności, a możliwościami jakie oferuje światowa sieć Internetu.
W kolejnym artykule porozmawiamy z właścicielką jednej z firm prowadzących kursy internetowe, a także z osobami które, korzystały z takiej formy nauki.learn-977545_1280

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content