Sylwia Więcław najlepszym Nauczycielem Przedszkola Roku w powiecie wielickim. Czy mieszkanka gminy Gdów zostanie Finalistką Małopolski? – trwa głosowanie.

W środę 23 listopada 2022 r. Gazeta Krakowska opublikowała zdobywców powiatowych w kategoriach: Nauczyciel Roku, Przedszkole Roku i Szkoła Roku w największym Plebiscycie Edukacyjnym 2022. Laureaci awansowali do wojewódzkiego finału, w którym na zwycięzców czekają główne tytuły i nagrody finansowe.

Konkurs ma na celu nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów, jak i ich rodziców.  Chodzi o wyłonienie nauczycieli z pasją, którzy wyróżniają się serdecznością, są dobrymi wychowawcami, godnymi naśladowania.

Wśród finalistów znalazła się także mieszkanka Gminy Gdów – Sylwia Więcław, zdobywając tytuł najlepszego Nauczyciela Przedszkola Roku w powiecie wielickim. 

„Nazywam się Sylwia Więcław. Mam 30 lat. Ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne oraz pedagogikę specjalną na kierunku Edukacja i Rehabilitacja Uczniów z Niepełnosprawnością Intelektualną na Uniwersytecie pedagogicznym w Krakowie. Od kilku lat jestem związana z Przedszkolem Samorządowym w Gdowie, gdzie pracuję jako nauczyciel – wychowawca. Praca w przedszkolu to moja pasja – dlatego wszystko to, co robię, wykonuję z oddaniem i ogromnym sercem. Moim duchowym mentorem od momentu rozpoczęcia przeze mnie kariery zawodowej jest J. Korczak, którego słowami kieruję się każdego dnia. Jednak szczególnie bliski jest mi cytat: „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż” – i tym właśnie głównie kieruję się każdego dnia w mojej pracy z dziećmi.” – pisze o sobie pani Sylwia.

 

Obecnie trwa głosowanie w eliminacjach wojewódzkich. Laureaci z każdej kategorii plebiscytu awansują do ogólnopolskiego finału, w którym zostaną przyznane główne nagrody i tytuły Nauczyciel Roku Polski, Dyrektor Placówki Edukacyjnej Roku Polski, Przedszkole Roku Polski, Szkoła Roku Polski, Szkoła Językowa Roku Polski oraz Uczelnia Roku Polski.

 
Głosować na Sylwię  można na dwa sposoby, wysyłając SMS o treści: KRC.642 na numer 7303  lub za pomocą strony internetowej: KLIKNIJ TUTAJ.

„Drodzy mieszkańcy, znajomi, przyjaciele, rodzice dzieci, których Sylwia jest wychowawcą, prosimy o wsparcie w dalszej części plebiscytu głosami na Sylwie!Dziękujemy i trzymamy kciuki za dalszy sukces, jakim jest zwycięstwo w Województwie.” 

 
Zwycięzców poznamy w poniedziałek, 12 grudnia o godz. 21:30.

Ogólnopolska uroczysta gala oraz wręczenie statuetek i głównych nagród finansowych odbędzie się wiosną 2023 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Więcej informacji na temat Plebiscytu można znaleźć na stronie GAZETY KRAKOWSKIEJ.

 

Źródło: GAZETA KRAKOWSKA

Autor: Redaktor 5

Udostępnij post na:

Skip to content