Święto Ziemi Gdowskiej w obiektywie Mojego Gdowa

Gdów przez dwa dni świętował wraz z gośćmi i gwiazdami estrady. W sobotę przy słonecznej aurze na scenie wystąpiły zespoły: Modern Band, Lubię To!, EKG oraz gwiazda wieczoru Power Play! Swój koncert dała także Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gdów, oraz zespół Tequila Band Light& Music Show, a do tańca na zakończenie pierwszego dnia grał DJ Alex-Red z formacji Komodo.  Drugi dzień rozpoczął się od zawodów na Strongmana i Strongwomen.  Tytuł najsilniejszego mężczyzny wywalczył Pan Damian, a strongwomen została Pani Iwona. Zawody poprowadził klub Jodo Gym z Bilczyc.

W niedzielę o godzinie 17-tej Wójt Gminy Gdów, Zbigniew Wojas oficjalnie przywitał gości, w tym delegację z Niemiec, a także wyróżniono mieszkańców i organizacje za ich zaangażowanie i działalność na rzecz lokalnej społeczności (w najbliższych dniach przedstawimy osoby nagrodzone).

W dalszej części programu na scenie wystąpiła Natalia Michalska, podopieczni Warsztatów Terapi Zajęciowej w Podolanach, Zespół Małe Zręczyce, Charakter. Gwiazdami wieczoru byli muzycy z zespołów Future Folk, oraz Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

Po zakończeniu części artystycznej Wójt Gminy Gdów podziękował Organizatorom, Partnerom oraz Służbom, które uczestniczyły w przygotowaniu i zabezpieczeniu imprezy. Następnie Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wioleta Chmiela zaprosiła mieszkańców na spektakl teatralny „Skazany na bluesa” w wykonaniu aktorów Teatru Śląskiego, który odbędzie się w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie w listopadzie.

Gości pożegnano pokazem sztucznych ogni. 

Wśród atrakcji były m.in: warsztaty artystyczne dla dzieci z malowaniem twarzy, turniej siatkówki, pokaz historyczny przygotowany przez grupę pasjonatów „Odkrywcy Historii”, a także stoiska gastronomiczne i handlowe. Przez dwa dni wolontariusze Centrum Wolontariatu w Podolanach prowadzili zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Marcina Pędzika.

 

Organizatorami Święta Ziemi Gdowskiej 2017 byli: Gmina Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie.
Partnerami: LKS Gdovia Gdów., UKS Rokicie, Zespół Szkół w Gdowie.
Patroni medialni: TVP Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, Mój Gdów, Panorama Powiatu Wielickiego, portal mojgdow.pl
Sponsorzy: Rodzinny Objazdowy Lunapark Familia Land, Firma Gastronomiczna Al-Józ, Firma Handlowo Usługowa Kamir Monika Chwajoł, Krakowski Bank Spółdzielczy –filia w Gdowie, Kawiarnia Malinowy Zakątek, Klub Jodo Gym z Bilczyc, Fiberway, Centrum Budowlane Dor-Bud, Skład Budowalny Niegowić oraz Społeczna Akademia Nauk w Krakowie.

Zobacz Święto Ziemi Gdowskiej w obiektywie Mojego Gdowa:

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content