Święto Małopolski 2021

10 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich Małopolan. Tego dnia obchodzimy Święto Małopolski, które stanowi szczególną okazję do wspólnego świętowania oraz wzmacniania więzi mieszkańców naszego regionu.

Dzień 10 czerwca to w kalendarzu małopolskich wydarzeń jedna z najważniejszych dat. Przypadające wtedy Święto Małopolski, osadzone na fundamencie wartości związanych z osobą i dziełem Świętego Jana Pawła II – Patrona Województwa Małopolskiego, służy budowaniu małopolskiej wspólnoty oraz umacnianiu tworzących ją więzi-podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

12 lat temu Sejmik Województwa Małopolskiego wybrał tę datę na celebrowanie Święta Małopolski dla upamiętnienia trzech ważnych rocznic: 30-lecia mszy papieskiej na krakowskich Błoniach, 20-lecia wolnej Polski i 10-lecia Samorządu Regionalnego.

Moc atrakcji

Miniony rok zapamiętamy jako trudny okres walki z pandemią i chociaż nie możemy jeszcze całkowicie zapomnieć o pandemii, to w czerwcu w całym regionie małopolskie instytucje wspólnie z Województwem Małopolskim przygotowały dla mieszkańców regionu szereg atrakcji. Z okazji Święta Małopolski przez cały miesiąc można zdobywać darmowe zaproszenia na ciekawe koncerty i spektakle organizowane przez Filharmonię Krakowską i Operę Krakowską. Wystarczy wziąć udział w konkursach organizowanych na FB Małopolski (www.facebook.com/lubiemalopolske/) i prawidłowo odpowiedzieć na pytania o naszym regionie.

Więcej o wydarzeniach organizowanych z okazji Święta Małopolski przeczytasz tutaj.

źródło: malopolska.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content