Świąteczne spotkanie w Jaroszówce

W zeszłym tygodniu Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej w Jaroszówce, przy współpracy z Centrum Wolontariatu z Podolan, zorganizowało po raz pierwszy świąteczne spotkanie dla Seniorów.

Na zaproszenie odpowiedzieli  mieszkańcy Jaroszówki, Wieńca i Klęczany oraz Kamyka. Na spotkanie przybyli także księża z Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Jaroszówce: ks. Proboszcz Krzysztof Kóska oraz ks. Katecheta Zbigniew Tarnawa. Do świątecznego stołu wraz z Seniorami zasiedli także: Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Średniawa, katecheta Pan Łukasz Jedynak oraz wolontariusze z opiekunem Panią Renatą Romaniak.

Na początku Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości, dziękując za przybycie oraz złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt. Następnie życzenia złożył Ksiądz Proboszcz, który wraz z zebranymi odmówił modlitwę. Uczennice działające w szkolnym Kole Wolontariatu przygotowały krótki program artystyczny wprowadzający w świąteczny klimat. Później przyszedł czas na barszcz czerwony z kapuśniaczkiem i wspólne rozmowy.

Organizację spotkania wzięła na swe barki społeczność szkolna z pomocą rodziców, którzy przygotowali świąteczne wypieki. Każdy gość otrzymał na pamiątkę kartkę świąteczną, wykonaną przez dzieci i młodzież.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content