Sukcesy uczniów ze szkół podstawowych w Zręczycach, Bilczycach i Gdowie w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Rachmistrz”

Już po raz czternasty odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Rachmistrz”, organizowany przez Szkołę Podstawową im. Króla Kazimierza Wielkiego  w Niepołomicach. W rozegranym 31 maja br. konkursie uczestniczyło 45 uczniów, reprezentujących 5 gmin powiatu wielickiego.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV – VI. Każdą gminę reprezentowali uczniowie, którzy zdobyli zaszczytne tytuły Rachmistrza i Wicerachmistrza w swoich gminach. Jak zwykle, uczniowie rozwiązywali zadania przygotowane przez komisję, składającą się z koordynatorów konkursów gminnych oraz nauczycieli matematyki ze Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. Dzieci mogły wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu: sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań tekstowych, logicznego myślenia i rozumienia pojęć matematycznych.

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą matematyczną. W każdej kategorii wiekowej konieczne było rozegranie dogrywek, które wyłoniły zwycięzców. Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasa 4

Rachmistrz: Gabriela Gumułka – SP Zręczyce

Wicerachmistrz: Zuzanna Pietracha – SP Gdów oraz Bartosz Trojan – SP nr 3 Wieliczka

Klasa 5

Rachmistrz: Karolina Piekarczyk – SP Biskupice

Wicerachmistrz: Anna Grzebała – SP Niepołomice oraz Bartłomiej Ptasznik – SP Przebieczany

Klasa 6

Rachmistrz: Małgorzata Świętek – SP Kłaj

Wicerachmistrz: Weronika Włodarczyk – SP Biskupice oraz Witold Biernat – SP Bilczyce.

 Do etapu powiatowego zakwalifikował się także uczeń Szkoły Podstawowej w Jaroszówce.

Nagrody zostały wręczone przez pana Wiesława Bobowskiego – dyrektora Wydziału Edukacji UMiG Niepołomice oraz panią Krystynę Augustyńską – dyrektora Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. Fundatorem cennych nagród był Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice oraz Stowarzyszenie Propagujące Idee Kazimierzowskie.     

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content