Studenci UTW zakończyli kolejny rok akademicki

Z końcem czerwca rok akademicki w Centrum Kultury w Gdowie oraz w Domu Ludowym w Czyżowie zakończyli studenci Gdowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W Gdowie studenci uroczyście żegnali piąty rok swojej działalności, pamiątkowe dyplomy otrzymało blisko 90 słuchaczy, którzy wraz z zakończeniem roku deklarowali chęć kontynuacji zajęć. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, przedstawiciele Rady Programowej UTW Prorektor Politechniki Krakowskiej Andrzej Białkiewicz, inż. Jacek Przędzik , Skarbnik Urzędu Gminy Gdów Katarzyna Lisowska, V-ce Prezes Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach Piotr Cabajewski, Irena Gomółka pracownik FON w Podolanach, były wieloletni Kierownik UTW oraz Dyrektor CK Edyta Trojańska- Urbanik a ponadto instruktorzy oraz wykładowcy, którzy współpracowali przez cały rok z naszymi seniorami. Całość poprowadziła Kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku Magdalena Ciężarek-Juszczyk. Podczas uroczystości odbył się również wernisaż prac przygotowanych przez uczestników zajęć plastycznych. Instruktorem zajęć i organizatorem wystawy jest Pani Anna Suchoń, plastyk CK a na zakończenie tego wyjątkowego wydarzenia na scenie wystąpił Chór Serenada pod przewodnictwem Pani Hanny Dziewońskiej, grupa ta od początku działalności UTW działa w jego strukturach. 
Kilka dni później odbyło się zakończenie roku w Fili Gdowskiego UTW , w Czyżowie rok 2016/2017 ukończyło ponad dwudziestu studentów, tamtejsi słuchacze kończyli tym samym II rok działalności UTW i podobnie jak ich ,,starsi” koledzy, również otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gratulacje z rąk Kierownika UTW oraz Sekretarza Gminy Gdów Pana Józefa Zająca. Grupa ta prężnie działa nie tylko przy Uniwersytecie, wykorzystując swoją piękną lokalizację, organizuje pikniki rodzinne, spotkania Kół Gospodyń Wiejskich, ale to, co w zajęciach uniwersyteckich dla nich jest najważniejsze to spotkania z Panią Elżbietą Wróbel, pod przewodnictwem której właśnie tam działa Śpiewacza Grupa Ludowa, tak więc na zakończenie roku również nie zabrakło pięknych ludowych przyśpiewek w wykonaniu mieszkańców Czyżowa i okolic. Nie możemy nie wspomnieć o pracy Pani Marii Dudek z Czyżowa , bo to dzięki jej pomocy i zaangażowaniu grupa ta może tak wspaniale działać. 

Wszyscy zainteresowani zapisami na Gdowski Uniwersytet Trzeciego Wieku proszeni są o kontakt z sekretariatem (zapisy od 1 sierpnia) .
Centrum Kultury w Gdowie, piętro I
Ul. Krakowska 398, 32-420 Gdów
12 251 43 67, w.21

Wszystkie zdjęcia z zakończenia roku UTW dostępne są na FB Centrum Kultury zobacz tutaj

źródło: Centrum Kultury w Gdowie

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content