„Stroik dla Seniora”-świąteczna akcja Centrum Wolontariatu

Podobnie jak w ubiegłym roku Centrum Wolontariatu zorganizowało przedświąteczną akcję „Stroik dla Seniora”. Wolontariuszki spotkały się w piątek, 14 grudnia, aby wspólnie przygotować  stroiki dla osób starszych i samotnych. Dzięki uprzejmości firmy Chomik z Gdowa upominki dla Seniorów ozdobiły piękne bańki i dekoracje zimowe.

Do akcji włączyły się także: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Podolan, Środowiskowy Dom Samopomocy z Zagórzan, Harcerze i Zuchy z Marszowic, Tęczowe Przedszkole z Niegowici oraz świetlice działające w Centrum Kultury: z Cichawy i z Nieznanowic, które przekazały własnoręcznie robione stroiki na akcję.

We wtorek, 18 grudnia,  wolontariusze Centrum odwiedzili podopiecznych Domu Opieki Nestor w Wieliczce, którym złożyli świąteczne życzenia oraz przekazali przygotowane ozdoby.  Młodzież została bardzo serdecznie przyjęta przez pracowników i pensjonariuszy „Nestora”. Uśmiech i dobre słowo od Seniorów są najwspanialszym podziękowaniem dla młodych wolontariuszy, którzy w swoim wolnym czasie zaangażowali się w akcję skierowaną do osób Starszych.

źródło: Centrum Wolontariatu w Podolanach

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content