Strażacy gasili słomę i udzielali pomocy na drogach

Przez ostatnie trzy dni strażacy czterokrotnie wyjeżdżali do zdarzeń drogowych.

W sobotnie przedpołudnie doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiała około 80 letnia kobieta, która została zabrana do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód dostawczy marki Toyota Dyna najechał na samochód Mini Cooper, a ten siłą bezwładu potrącił starszą kobietę przechodzącą przez pasy informują strażacy. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej w Bilczycach. Przyczyny wypadku badała policja.

W niedzielę wieczorem kilkanaście minut przed 21:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze słomy w Bilczycach. Do akcji udały się zastępy strażaków z Gdowa oraz Bilczyc, którzy po około 30 minutach ugasili pożar i powrócili do bazy.

Nie minęły dużo czasu i strażacy musieli gasić kolejną słomę. Tym razem w Liplasie, koło boiska. W akcji trwającej około 30 minut uczestniczyły 3 zastępy strażaków.

Dziś około godziny 16:00 na obwodnicy Gdowa motocyklista z nieznanych przyczyn przewrócił się na drogę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W akcji uczestniczyli druhowie z Gdowa oraz strażacy z Wieliczki. Na miejscu obecna była również karetka oraz policja, która badała przyczyny zdarzenia.

[Not a valid template]

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content