Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Gdów poszukuje archiwalnych przepisów kulinarnych do folderu

„Zachować Smak Tradycji – plebański podpłomyk i kulinarna tradycja Ziemi Gdowskiej” – to nazwa folderu, który jest przygotowywany przez Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Gdów. W nowej publikacji znajdą się między innymi receptura na tradycyjny Podpłomyk Plebański, chleb wiejski, tradycyjną szarlotkę czy pyszny sernik pieczony przez babcię.

Chętne osoby posiadające w swoich zasobach przepisy wykorzystywane przez lata w swoich domach i chcące się jeszcze nimi podzielić we wspomnianym folderze proszone są o kontakt z Prezesem Stowarzyszenia Panią Lucyną Włodarz (tel. 669 434 089) lub Panią Edytą Trojańską – Urbanik (tel. 501 225 365).

Na realizację projektu „Zachować Smak Tradycji – plebański podpłomyk i kulinarna tradycja Ziemi Gdowskiej” Stowarzyszenie uzyskało wsparcie w wysokości 55 tyś. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Stowarzyszenie zakupiło już 9 pieców konwekcyjnych. W ramach realizacji projektu zostanie także wydany wspomniany folder.

Foto: Gmina Gdów.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content