SPRAWCA KRADZIEŻY ROZBÓJNICZEJ ZATRZYMANY PRZEZ WIELICKICH KRYMINALNYCH

Mieszkaniec gminy Gdów, wystawił do sprzedaży dwa telefony na jednym z portali internetowych. Mężczyznę zainteresowanego zakupem zaprosił na swoją posesję w celu realizacji transakcji. Klient nie miał jednak zamiaru płacić za wylicytowane przedmioty. Nagle wyrywał je właścicielowi z ręki a następnie użył wobec niego gazu łzawiącego. Sprawca został zatrzymany przez wielickich kryminalnych na terenie Krakowa i tymczasowo aresztowany.

30-letni mieszkaniec gminy Gdów,  za pośrednictwem jednego z portali internetowych,  umówił się z potencjalnym klientem na transakcję sprzedaży dwóch telefonów komórkowych o łącznej wartości około 9 tys. złotych.  17 stycznia  około godziny 19-ej w rejon posesji  30-latka podjechał samochodem potencjalny kupiec. Klient nie miał jednak zamiaru płacić za wylicytowane przedmioty.  Nagle wyrywał je właścicielowi z ręki, po czym wsiadł do pojazdu i próbował odjechać. Sprzedawca  próbował zatrzymać sprawcę, jednakże ten  przez okno pojazdu użył wobec niego gazu łzawiącego, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku.

Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gdowie  oraz wieliccy kryminalni natomiast przystąpili do działań, które szybko przyniosły oczekiwany efekt. Funkcjonariusze  ustalili , że sprawcą jest 21-letni mieszkaniec Katowic i wytropili go w Krakowie , gdzie został zatrzymany w dniu  19 stycznia. 21 stycznia br., na wniosek myślenickiej  prokuratury, sąd zastosował wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content