Spotkanie w Niegowici z brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w RIO

31 maja uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Niegowici spotkali się z Panią Marią Springwald. Reprezentantka Polski w wioślarstwie przybyła do Niegowici na zaproszenie nauczyciela wychowania fizycznego, Pana Mateusza Dylawerskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego oglądnięcia filmu z finałowego startu naszych zawodniczek podczas Igrzysk Olimpijskich w RIO, które ukończyły wyścig na trzecim miejscu, zdobywając medal olimpijski. 
Następnie nasza medalistka wytłumaczyła młodzieży różnice między wioślarstwem a kajakarstwem, ponieważ te dwie dyscypliny są ze sobą często mylone. Opowiadała o pobycie w Brazylii. Można było zobaczyć na prezentowanych zdjęciach jak wygląda wioska olimpijska a także miejsce, w którym nasze wioślarki wywalczyły brąz. Pani Maria mówiła o dniu, w którym rozegrał się najważniejszy dla nich wyścig na Igrzyskach i o niesprzyjającej wówczas pogodzie. Wspominała też starty, które poprzedziły wyścig finałowy. Wielkie poruszenie wśród młodzieży wywołała możliwość oglądnięcia z bliska medalu olimpijskiego, który sportsmenka przywiozła ze sobą. Wioślarka wspominała także o miejscach, które zdążyła zobaczyć w RIO, a także o wcześniejszych swoich sukcesach i zawodach na jakich była. Jak przyznała, nie poznałaby tylu krajów, gdyby nie wioślarstwo. Fakt, że wyjeżdża na obozy oraz zawody, daje jej możliwość poznania nowych miejsc na całym świecie. 

Po zakończonej prezentacji Gość odpowiadał na pytania dzieci i młodzieży. Dowiedzieliśmy się z nich, że Pani Maria mieszka z rodzicami w Krakowie, choć większość czasu, bo prawie 2/3 roku przebywa poza domem na obozach w Wałczu lub za granicą, że ma na koncie ponad 70 medali z różnych zawodów, a także, że swoją przygodę z wioślarstwem rozpoczęła w piątej klasie szkoły podstawowej. 
Dzieci i młodzież podziękowali za przybycie naszej medalistce bukietem kwiatów, a później ustawili się w długiej kolejce po autografy i do wspólnych zdjęć. 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content