Spotkania ze sztuką w samo południe – zajęcia online

Całą rodziną, z każdego zakątka Polski, ale i z zagranicy, całkiem bezpiecznie, bo poprzez platformę ZOOM, można wziąć udział w spotkaniach ze sztuką.  Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na nowy, bezpłatny, rodzinny cykl ,,Spotkania ze sztuką w samo południe”. Na zajęciach przybliżone zostaną  takie tematy jak monotypia, drzeworyt i malarstwo. Każde zajęcia zakończy wykonanie pracy plastycznej.

Tematy:

Monotypia – sztuka jednego odbicia

czwartek 5.11. i sobota 7. 11, godzina 12.00

Na zajęciach uczestnicy wykonają własnoręcznie monotypię. Zanim jednak przystąpią do pracy poznają krótki zarys historyczny,  metody ich wykonania oraz kilka przykładów.

Podczas zajęć prowadzący pokaże krok po kroku jak wykonać monotypię, tak aby uczestnicy mogli wspólnie z prowadzącym wykonać zadanie.

Drzeworyt – najstarsza technika graficzna

czwartek 19.11 i sobota 21.11, godzina 12.00

Na zajęciach uczestnicy wykonają własnoręcznie drzeworyt. Zanim jednak przystąpią do pracy dowiedzą się co to jest drzeworyt, kiedy powstał, jak się go wykonuje i zobaczą kilka ciekawych prac wykonanych tą techniką. Podczas zajęć prowadzący pokaże każdy etap tworzenia drzeworytu od przygotowania matrycy do wykonania odbitki.

 

Malarstwo – sztuka wolności

czwartek 3.12 i sobota 5.12, godzina 12.00

Na zajęciach uczestnicy poznają techniki malarskie oraz artystów, którzy wyróżniali się spośród innych malarzy. Zapoznają się też z ich dziełami. Na koniec, każdy stworzy własną pracę plastyczną  zainspirowaną wcześniejszą prezentacją.

Czas trwania zajęć: 45 min

Koszt: udział bezpłatny

Warunki uczestniczenia:

  1. Należy dokonać rezerwacji drogą mailową: a.duda.muzeum.wieliczka@gmail.com
  2. Na państwa adres zostanie wysłana lista materiałów plastycznych potrzebnych w czasie zajęć.
  3. Link do zajęć będzie wysyłany na 15 min. przed rozpoczęciem spotkania.
  4. Wymagany komputer z dostępem do internetu, mikrofon, głośniki i kamera.

 

Informacja:

Dział Edukacji: 12 289 16 33

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content