Seria wypadków z udziałem motycyklistów

Niedawno rozpoczął się sezon motocyklowy, na drogach obok samochodów  jest znacznie więcej niż w sezonie zimowym użytkowników jednośladów: motocyklistów i rowerzystów. Apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność. W ostatnim czasie doszło do szeregu wypadków z udziałem motocykli, wczorajszy zakończył się tragicznie.

Jak informowaliśmy na naszym FB, wczoraj doszło do wypadku w Łazanach. „15 kwietnia 2018 roku o godzinie 16:37 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce, otrzymało zgłoszenie o zderzeniu motocykla z samochodem osobowym na drodze wojewódzkiej 966 w miejscowości Łazany. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Wieliczka, OSP Trąbki i OSP Łazany.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wypadek motocyklisty z samochodem osobowym. Jedna osoba poszkodowana – motocyklista – reanimowany przez ZRM. Na miejsce zdarzenia przybyła także druga kareta ZRM, gdyż w samochodzie osobowym jako pasażerka jechała kobieta w ciąży – przytomna, stan stabilny.
Po pewnym czasie reanimacji będący na miejscu zdarzenia lekarz ZRM, stwierdził zgon motocyklisty.Kobieta w ciąży została zabrana do szpitala. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ZRM oraz Policji.”

Dzień wcześniej doszło do wypadku w Przebieczanach. „W dniu 14 kwietnia 2018r. o godz 19:21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Wieliczce otrzymało zgłoszenie o zderzeniu motocyklisty z samochodem osobowym. Do zdarzenia został zadysponowany zastęp z JRG Wieliczka oraz OSP Biskupice.
Działania Straży Pożarnej polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
– udzieleniu KPP dwóm osobą poszkodowanym,
– przyjęciu śmigłowca LPR,
– usunięciu z drogi rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz rozbitych pojazdów.
W czasie prowadzenia działań ratowniczych ruch na drodze odbywał się z dużymi utrudnieniami.
W wyniku wypadku poszkodowane zostały 2 osoby, które zostały zabrane przez ZRM oraz Śmigłowiec LPR do szpitala”

Jak udało się nam dowiedzieć z nieoficjalnego źródła, także w Gdowie, 11 kwietnia doszło do kolizji samochodu osobowego z motocyklem. Nikt nie doznał poważnych obrażeń.

źrodło: www.pspwieliczka.pl

zdjęcia: OSP Łazany

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content