Seminarium nt. współpracy z wolontariuszami już za nami

7 grudnia w budynku Centrum Kultury w Gdowie odbyło się seminarium na temat współpracy z wolontariuszami. Na spotkanie przybyli przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych i instytucji działających w naszym rejonie, a także trzy osoby spoza naszej gminy.
Wśród słuchaczy znaleźli się przedstawiciele urzędu gminy, Centrum Kultury, Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, GOPSu, ŚDS Zagórzany, WTZ Podolany, a także klubu sportowego Gdovia. Spotkanie poprowadziła pani Berenika Baranowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie. Jednym z założeń szkolenia było przekazanie przybyłym gościom podstawowej wiedzy z zakresu współpracy z wolontariuszami, w tym aspektów prawnych wolontariatu, korzyści współpracy z wolontariuszami, roli i zadań koordynatora. Drugą część spotkania poświęcono na omówienie zagadnienia powstania Centrum Wolontariatu na terenie naszej gminy. Przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji rozważali pomysł powołania takiego Centrum, zastanawiano się nad korzyściami, ale też problemami z jakimi członkowie Centrum będą musieli się zmierzyć. Pani Baranowska przedstawiła różne możliwości rozwiązań, które można zastosować, a także udzieliła wskazówek, które pomogą na starcie.
Miejmy nadzieję, że przy współpracy różnych instytucji i organizacji w Nowym Roku uda stworzyć się miejsce, które zjednoczy tych, którzy chcą nieść wszelaką pomoc innym.
Trzymamy kciuki.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content