ŚDM 2016: Świetna zabawa na Festiwalu Młodych

Niezwykła atmosfera, wspaniała zabawa – tak w skrócie można opisać wczorajszy Festiwal Młodych zorganizowany na gdowskich błoniach w ramach Światowych Dni Młodzieży 2016.

Dzień zaczął się od wspólnej modlitwy w Kościele NMP w Gdowie. Kilkaset  młodych ludzi, czasem w milczeniu, a czasem ze śpiewem na ustach, spędziło czas w gdowskim Sanktuarium. Po mszy grupy przeszły na Zarabie,by tam zjeść wspólnie obiad i przygotować się do wydarzenia, a następnie od godziny 14:00 rozpoczęła się impreza. W ramach Dnia Polskiego przygotowano koncerty zespołów i pokazy tańca. Oprócz zaplanowanych występów naszych zespołów na gdowskim Zarabiu zaprezentowali się również pielgrzymi z Mozambiku, Brazylii oraz Timoru Wschodniego. W ten sposób chcieli pokazać swój kraj oraz swoją kulturę. Młodzież również mogła wielbić Boga podczas animacji i zabaw integracyjnych prowadzonych przez Krzysztofa Pieprzyka. Mieszkańcy i pielgrzymi zgromadzeni wczoraj na Zarabiu na pewno nie narzekali na nudę, a wspólna zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Poniżej znajdziecie fotorelację z dnia wczorajszego, a na naszym fanpagu na facebooku  zaprezentujemy Wam krótkie filmiki z wczorajszej zabawy.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content