Ruszył projekt „Cyfrowy e-wolontariusz”

Zostań cyfrowym e-wolontariuszem i pomóż seniorom w tym trudnym dla nich czasie! To nic nie kosztuje, wystarczy wypełnić krótką ankietę. Akcja „Cyfrowy e-wolontariusz” to nowy komponent Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

Od czwartku na stronie www.wspierajseniora.pl można zgłosić się poprzez zakładkę „Cyfrowy e-wolontariusz”, aby pomóc seniorom w zakresie cyfryzacji. Projekt kierowany jest głównie do ludzi młodych.

W czasach pandemii seniorzy powinni ograniczać wyjścia z domu, dlatego w jak największym stopniu promowana jest cyfryzacja usług publicznych, dzięki czemu sprawy urzędowe, takie jak korespondencja z urzędem gminy, wnioski do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czy Internetowe Konto Pacjenta można załatwić przy własnym komputerze, bez konieczności wizyty w urzędzie. Takie ułatwienie umożliwia profil zaufany.

Zgłoś się już dziś!

Zostanie cyfrowym e-wolontariuszem jest naprawdę proste. Wystarczy wejść na stronę www.wspierajseniora.pl i kliknąć przycisk „Cyfrowy wolontariusz”. Kolejny krok to wypełnienie prostego formularza zgłoszeniowego. Jeśli to zrobicie – zostaniecie zaproszeni do udziału w webinarium, na którym dowiecie się wszystkiego o dostępności cyfrowych usług publicznych.

Dzięki nabytej wiedzy, ale i swojemu doświadczeniu, cyfrowi e-wolontariusze będą pomagali seniorom, którzy zgłoszą potrzebę nauki załatwiania spraw online, czy też po prostu korzystania z komputera lub z internetu. Seniorzy swoje potrzeby zgłaszają dzwoniąc na infolinię – 22 505 11 11.

Po otrzymaniu takiego zgłoszenia – miejscowy ośrodek pomocy społecznej skontaktuje seniora z przeszkolonym e-wolontariuszem.

Więcej szczegółów: zobacz tutaj

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content