Rusza nowa akcja Centrum Wolontariatu w Podolanach: Czysty Aniołek

Centrum Wolontariatu w Podolanach zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w nową akcję: Czysty Aniołek.

Pomysłodawcą akcji jest Stowarzyszenie Piękne Anioły. Kilka lat temu zainicjowali akcję w okolicach Krakowa, dziś jest ona realizowana na terenie całej Polski. 

Akcja ta ma na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin. Zbierane są: mydła, żele pod prysznic, gąbki do kąpieli, szampony, ręczniki, pasty i szczoteczki do zębów. Środki są rozdysponowane do potrzebujących rodzin przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej.

Honorowy patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Tak o początkach akcji pisze Stowarzyszenie na swojej stronie:

„W związku z naszą działalnością często odwiedzamy domy ubogich rodzin i dzięki temu zwróciliśmy uwagę na ważny problem. W domach tych brakuje podstawowych środków czystości tj. mydło czy szampon. Dzieci nie mają szczoteczek do zębów ani pasty. Za ręczniki służą stare pocięte prześcieradła. Postanowiliśmy coś zrobić, aby pomóc tym dzieciom.”

Organizatorem akcji Czysty Aniołek na terenie gminy Gdów jest Centrum Wolontariatu w  Podolanach. Zebrane środki zostaną przekazane do Gopsu, którego pracownicy rozdzielą dary między potrzebujących, ponadto część zebranych rzeczy trafi do uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach oraz do Ośrodka dla Osób Dotkniętych Przemocą w Krakowie (os. Krakowiaków).

Zbiórka trwa od 15 do 28 maja br. W akcję zaangażowały się także Szkoły i Przedszkola. Punkty, gdzie można przynieść rzeczy zostaną podane w poniedziałek.

nr zbiórki: 2017/2117/OR

nr. zbiórki publicznej:

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content