Ruchoma makieta kolejowa w Kuter Porcie

Kolejowy świat w miniaturze po raz kolejny będzie można obserwować na Dolnym Pokładzie Kuter Port. Wraz z Krakowskim Klubem Modelarzy Kolejowych (KKMK) przygotowywana jest ekspozycja ponad 50-metrowej ruchomej makiety kolejowej, a więc jeszcze większej niż rok temu.

Wszyscy, których ciekawi transport kolejowy oraz prowadzenie ruchu pasażerskiego i towarowego, będą mieli okazję przyjrzeć się temu, jak takie operacje przeprowadza się na modułowej makiecie wykonanej w skali H0 (1:87). Na torach pojawią się nie tylko współczesne pociągi krajowe, ale także składy, które już od wielu lat nie są eksploatowane w Polsce czy w innych krajach europejskich.

Wystawa to jednak nie tylko pociągi i tory, to także setki postaci, zwierząt, roślin, budynków i innych obiektów oraz przedmiotów, które można odnajdywać na dziesiątkach metrów makiety w różnych sytuacjach, miejscach, scenach.  Spostrzegawczy widzowie z pewnością doszukają się wielu interesujących obrazów. Warto przy tym zwrócić uwagę na kunszt i pomysłowość wykonawców makiety, którzy odwzorowując rzeczywistość, tworzą krótkie scenki i dłuższe historie, wykorzystując liczne misternie wykonane rekwizyty.

Wydarzenie dedykowane jest zarówno rodzinom z dziećmi, jak i starszym pasjonatom kolejnictwa w każdym wieku. Natomiast szczególnie w czwartek i piątek organizatorzy zachęcają do przyjazdu grupy szkolne i przedszkolne oraz wychowanków innych placówek oświatowych, które mogą odbyć ciekawą lekcję na wyjeździe.

Kiedy makieta będzie dostępna?
W dniach od 29 lutego do 3 marca (od czwartku do niedzieli) w godz. 11:00–18:00 na Dolnym Pokładzie Kuter Port.
Więcej informacji oraz BILETY ONLINE na https://kuterport.pl/makieta-kolejowa/

 

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content