Roztańczone Bilczyce- zajęcia zumby i fitnesu

Zapewne nie wszyscy o tym wiedzą, ale od kilku tygodni w Bilczycach, w  remizie strażackiej odbywają się zajęcia zumby i fitnesu, a także zajęcia taneczne dla dzieci. Inicjatywa uruchomienia zajęć  w Bilczycach wyszła od mieszkanek i ich znajomych. Pod koniec ubiegłego roku została podjęta pierwsza próba zorganizowania zajęć fitnesu, jednak nie wszystko udało się wówczas dograć w 100%, a ponadto chyba brakło determinacji młodzieży w uczęszczaniu na zajęcia. Może była to wina jesienno-zimowej aury. Wiosną br. podjęto kolejną próbę, tym razem zakończoną sukcesem. Zebrała się grupa chętnych, której przedstawicielki zaproponowały Pani Karolinie Sitkowskiej, trenerce personalnej, instruktorce a zarazem właścicielce klubu MissFit z Wieliczki, prowadzenie zajęć.

 Ochotniczki dograły sprawę z osobami odpowiedzialnymi za remizę strażacką, i zajęcia mogły ruszyć od kwietnia.

Tak naprawdę największe słowa podziękowania za to, że udało się uruchomić zajęcia w Bilczycach należą się dwóm dziewczynom: Agnieszce Opiela i Sylwii Pietrończyk. To one przyszły do mnie z propozycją zajęć w remizie. Załatwiły sprawę wynajmu remizy i dostępu do kluczy z panem sołtysem, a teraz pomagają mi organizacyjnie, np. zbierają wpłaty za zajęcia. W tym miejscu również chciałabym złożyć serdeczne podziękowania właśnie panu sołtysowi, Jackowi Kalecie, który jest do nas i naszej inicjatywy bardzo przychylnie nastawiony, pomaga nam jak tylko jest taka potrzeba– mówi Karolina Sitkowska.

W kwietniu zrobiliśmy dzień otwarty. Przyszło sporo osób zobaczyć co to będzie, część z nich jest z nami do tej pory. Zazwyczaj na zajęcia uczęszcza ok. 20 osób, z tego połowa jest stała,– opowiada Agnieszka Opiela, jedna z inicjatorek zajęć w Bilczycach.-Oczywiście nie są to zamknięte zajęcia tylko dla mieszkańców Bilczyc. Każdy opłacając wstęp może się z nami poruszać. Serdecznie zapraszamy.

Weronika, mieszkanka Bilczyc, cieszy się z uruchomienia zumby, bo po pierwsze jest jej pasjonatką, a po drugie, zajęcia są w miejscu jej zamieszkania co jest dużym ułatwieniem, bowiem wcześniej, aby potrenować musiała dojeżdżać busem do Gdowa.

Spróbowałyśmy  też w sali na dole uruchomić zajęcia dla dzieci, w czasie kiedy na górze ćwiczą m.in. mamy. Nasz pomysł spotkał się z zainteresowaniem. Na zajęcia przychodzą dzieci nie tylko roztańczonych mam. Ponieważ wiele uczniów nie wyjechało na wakacje zwiększyliśmy częstotliwość spotkań, a chętnych mamy coraz więcej-dodaje Pani Karolina.

O zumbie dla dzieci opowiada Kasia Wróbel, instruktorka: „zajęcia taneczne dla dzieci w wieku od 4 lat odbywają się w każdy wtorek i czwartek o 19:30. Trwają 50 minut i jest to czas wypełniony po brzegi: wesołą muzyką, tańcem, głośnym śpiewem największych przebojów, pozytywną energią oraz zabawami. To doskonała okazja, aby świetnie się bawić, poznać nowych przyjaciół oraz zintegrować się – zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdzie czasu wolnego jest dużo więcej. Nie trzeba mieć żadnych umiejętności tanecznych, poczucia rytmu, doskonałej pamięci ruchowej czy znakomitego słuchu – wystarczy odrobina chęci i uśmiech na twarzy! Ponad to zajęcia dla dzieci odbywają się w tym samym czasie, co dla mam, ale na dwóch oddzielnych salach. Wtorkowe  spotkania mają charakter tematyczny tzn. oprócz ulubionych choreografii dzieci – poznawanych na zajęciach – tańce i zabawy kręcą się wokół danego stylu. Pierwsza tematyczna Zumba – w stylu COUNTRY – przeniosła najmłodszych na dziki zachód i zgromadziła rekordową liczbę osób. Muzyka country, kapelusze, koszule w kratę lub chusty pod szyję były nieodłącznym elementem stroju. W planach jest również zumba w stylu hawajskim, zumba inspirowanej postaciami i muzyką Disney’a, zumba chłopcy kontra dziewczyny czy zumba w stylu rock’n’roll. Dodatkowo w czwartki dzieci wybierają piosenki ,do których tworzone są choreografie i prezentowane na kolejnym spotkaniu. Po wakacjach, gdy tylko będą chętni na pewno nie zabraknie zumby haloween, mikołajowej zumby, świątecznej zumby i wielu innych” .

Wspaniała atmosfera, nie ocenianie lepsza/gorsza to nieodłączne cechy studia fitness MissFit w Bilczycach. Oprócz systematycznie odbywających się zajęć tanecznych – Zumba, Zumba dla dzieci i wzmacniających – Brzuchomania + Pupomania w planach jest również spotkanie motywacyjno-informacyjne z trenerem personalnym, na które już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy– dodaje Karolina Sitkowska- w okresie wakacyjnym mamy po godzinie we wtorki i w czwartki zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, po wakacjach wrócimy najprawdopodobniej do 4 godzin w tygodniu dla młodzieży i dorosłych oraz pozostaną w ofercie zajęcia dla dzieci.

IMG_20160615_121520

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content