Rozpoczęły się ferie zimowe

W tym roku planowany termin ferii zimowych został przesunięty, i odbędą się wyjątkowo w jednym terminie dla wszystkich uczniów w całej Polsce. Ferie rozpoczęły się wczoraj i potrwają do 17 stycznia  br. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich zaleca się, aby uczniowie spędzili je głównie w domach.

Aby czas odpoczynku był jednak inspirujący i ciekawy zachęcamy do skorzystania z przygotowanych ofert.

Festiwal Teatrów dla Dzieci 2021 on-line

Tradycyjnie, jak co roku, podczas ferii zimowych Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na Festiwal Teatrów dla Dzieci. W tym roku – z wiadomych powodów – odbędzie się on w innej formie. Festiwal zawita do domu każdego młodego widza.

NCK proponuje spektakle oraz warsztaty, które pozwolą wzbogacić wiedzę o teatrze i jego kulisach. Każdego dnia, w porozumieniu z teatrami, z którymi współpracujemy od lat prezentować będziemy on-line i bezpłatnie jeden spektakl (“sieciowartkę”),  poprzedzony zapowiedzią jego twórców. Po wybranych przedstawieniach zapraszamy na warsztaty nawiązujące do tematyki spektakli lub omawiające różne techniki teatralne.

Oczywiście nie zabraknie konkursu – tym razem poprosimy widzów, by zaprosili nas do swoich domów, gdzie stworzą własną mini sztukę, inspirowaną zimową literaturą dla dzieci. Mamy nadzieję, że niektóre warsztaty pomogą wam zrealizować to zadanie. Najciekawsze spektakle przygotowane przez młodych aktorów i reżyserów zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wirtualnej Scenie NCK.

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na teatralne święto 4 – 15 stycznia 2021 r.

szczegóły: Festiwal Teatrów

Wspólnie z MEN pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała taże Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej.  Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Zobacz: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej

Ferie w Koperniku

Co robić w ferie? W tym roku wszystko zależy od własnej kreatywności. Podpowiemy Wam jak sprawić, aby były to ciekawe i aktywne dwa tygodnie. Od wtorku 5 stycznia zapraszamy na zimowe eksperymenty specjalnie na ferie.

Od 11 do 15 stycznia zapraszamy na codzienne eksperymenty na żywo z laboratoriów o godzinie 10.00.

W weekendy wrzucamy propozycje aktywności na świeżym powietrzu.

szczegóły na naszym FB: Centrum Nauki Kopernik

Ferie po królewsku online w siedmiu Rezydencjach Królewskich

Po raz pierwszy siedem Rezydencji Królewskich przygotowało wspólną akcję dla dzieci i młodzieży na przerwę zimową – Ferie po królewsku online, której organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Codziennie, przez 14 dni, do 17 stycznia na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji oraz na ich profilach w mediach społecznościowych będą publikowane propozycje online dla dzieci. Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki i legendy dla najmłodszych oraz atrakcyjne spotkania ze znanymi youtuberami uzupełnią programy indywidualne przygotowane przez każdą z Rezydencji.

Ideą projektu jest zachęcenie uczniów do spędzania czasu wolnego w otoczeniu kultury poprzez internetowe łącza. W akcji udział wezmą znani youtuberzy i influencerzy. Nie zabraknie także popularnych postaci znanych z ekranów telewizyjnych, które poprowadzą wirtualne spotkania dla dzieci z przestrzeni muzealnych.

Codziennie, przez 14 dni, na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane propozycje dla dzieci i młodzieży na każdym etapie edukacji.   

W godzinach przedpołudniowych rezydencje zaproszą do zwiedzania zabytkowych sal i poznawania kolekcji podczas wirtualnych spacerów z Idą Nowakowską z cyklu Muzeum oczami dziecka, a Piotr Rubik zaprosi na warsztaty wokalne  z serii Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich

Gościem specjalnym pierwszego odcinka muzycznej opowieści będzie Ala Tracz wraz z siostrą Aleksandrą. Na najmłodsze pociechy będą czekać baśnie i legendy. Ich wyobraźnię będzie rozbudzać Joanna Moro i Agata Załęcka – dzięki lekturze Królewskich bajek.  Atrakcją dla młodzieży będą  z pewnością znani youtuberzy i influencerzy, którzy na swoich kanałach zaskoczą Zamkowymi trendami.

O każdej porze dnia uczestnicy akcji będą mieli możliwość goszczenia w innej rezydencji! Śniadanie na Wawelu, popołudnie w Warszawie, a bajka na dobranoc z Malborka – takie rzeczy są możliwe tylko online! Warsztaty, webinaria, przedstawienia, filmy i konkursy z nagrodami, to tylko niektóre z atrakcji ofertowanych przez rezydencje w programach indywidualnych. Aktualne informacje znajdują się na stronach poszczególnych Rezydencji.

Znajdź nas: #feriepokrólewsku, polub, subskrybuj – bądź na bieżąco!

Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

Zamek Królewski w Warszawie www.zamek-krolewski.pl

Zamek Królewski na Wawelu www.wawel.krakow.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie www.lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku www.zamek.malbork.pl

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu www.zamek-sandomierz.pl

Muzeum Narodowym w Lublinie www.mnwl.pl

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka www.muzeum.wieliczka.pl

więcej szczegółów: Ferie po królewsku – programy wszystkich muzeów

 

Ferie z TVP

Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 

Więcej informacji

źródło: gov.pl, nck.krakow.pl, muzeum.wieliczka.pl, www.kopernik.org.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content