Rodzinny Biały Marsz przeszedł z Gdowa do Niegowici

Kilkaset osób wzięło udział w ,,Rodzinnym Białym Marszu”, który przeszedł z Gdowa do Niegowici. W tym roku po raz pierwszy marsz odbył się wieczorem. Po mszy w gdowskim kościele,  zebrani wyruszyli drogą, którą przed laty pokonał Karol Wojtyła idąc na swoją pierwszą parafię. „Dojechałem autobusem z Krakowa do Gdowa, a stamtąd jakiś gospodarz podwiózł mnie szosą w stronę wsi Marszowice i potem doradził mi iść ścieżką wśród pól, gdyż tak miało być bliżej. W oddali było już widać kościół w Niegowici” – tak Jan Paweł II wspominał w książce pt. „Dar i tajemnica” początki swojej pracy duszpasterskiej w Niegowici.

Pielgrzymi nieśli znicze, lampiony i świece, a prowadzili ich harcerze z pochodniami. Do Niegowici wędrowały dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Wszyscy razem maszerowali, aby podziękować za Osobę i kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II oraz modląc się w intencji rodzin i małżeństw. Na odcinku drogi z Marszowic do Niegowici pielgrzymom towarzyszyły archiwalne nagrania kazań Ojca Świętego, co dla wielu uczestników marszu, było bardzo poruszające i wzruszające.

Uczestnicy piątkowej pielgrzymki, zatrzymali się przy rondzie im. Karola Wojtyły gdzie wójt gminy pod pomnikiem Wikarego złożył kwiaty oraz zapalił znicz, a następnie przeszli do Marszowic, gdzie podobnie jak młody wikary w 1948r., zatrzymali się przy kapliczce. Przed godziną 21 pielgrzymi dotarli do Niegowici. Tam pod pomnikiem Karola Wojtyły złożono kwiaty i zapalono znicze, a w Kościele Wniebowzięcia NMP odśpiewano m.in Barkę.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content