Rodzice z Gdowa ukończyli warsztaty z „POZYTYWNEJ DYSCYPLINY”

Wczoraj zakończył się cykl warsztatów z „Pozytywnej Dyscypliny” dla rodziców z Gdowa i okolic, prowadzony przez panią Agnieszkę Czeczenikow i Anetę Wójcik z Pozytywne Rodziny. Organizatorem był Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, a projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego.

Spotkania odbywały się przez 5 ostatnich tygodni, co wtorek w Centrum Kultury w Gdowie i cieszyły się dużym zainteresowaniem rodziców, którzy polecali je rodzicom z innych miejscowości.

Rodzice mieli okazję przyjrzeć się sobie i swoim relacjom z dziećmi, podczas ćwiczeń w parach, podgrupach oraz ucząc się na przykładach „z życia wziętych” – zarówno prowadzących, jak i swoich własnych. Podkreślali, że ponieważ uczyli się przez doświadczenie, nierzadko doświadczając sporych emocji – dobrze zapamiętywali treść spotkań. W trudniejszych sytuacjach z dziećmi w domu mogli odtwarzać doświadczenie zdobyte na sali szkoleniowej, sięgać po notatki i praktykować nowe umiejętności. Rodzice docenili efektywność takiego sposobu uczenia.

 

Uczestnicy warsztatów Pozytywnej Dyscypliny w Gdowie oceniali poziom swoich kompetencji rodzicielskich przed i po warsztatach, poprzez wypełnianie ankiet.  W ciągu 5 tygodni poziom ich kompetencji poprawił się średnio o 45% (skala od 1 do 10, średnia przed warsztatami 6,12 a po warsztatach 8,55). Na pytanie: W jakim stopniu jesteś zadowolony/a z uczestnictwa w Warsztatach? W skali od 1 do 10 -100% uczestników odpowiedziało na 10! ?

 

Ostatnie spotkanie okazało się bardzo wzruszające: rodzice mówili o tym, że zżyli się w grupie, że czują że chcieliby więcej takich spotkań. Jedna z uczestniczek przyniosła dla wszystkich własnoręcznie upieczoną szarlotkę. Czujemy dużą wdzięczność i radość z prowadzenia tych warsztatów! Dziękujemy Pozytywni Rodzice z Gdowa!

-podsumowuje prowadząca pani Agnieszka Czeczenikow i pani Aneta Wójcik, Pozytywne Rodziny.

ŹRÓDŁO: https://www.facebook.com/pozytywnerodziny

 

Autor: Redaktor 5

Udostępnij post na:

Skip to content