Redakcja Jamnik: Dzień kobiet w gdowskim gimnazjum

8 marca w Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Gdowie na pewno będzie zapamiętany na długo, a śpiew, śmiech i okrzyki, które wniknęły w ściany budynku, zapiszą się w pięknej historii Gimnazjum. Atmosfera z każdą sekundą zamieniała się w coraz bardziej niezwykłą. Gdyby ktoś chciał, mógłby dotknąć magii unoszącej się w powietrzu i zagarnąć dla siebie na później, aby smakować tę chwilę jeszcze raz na nowo.

Jest jeden dzień w roku, kiedy powietrze na korytarzach Gimnazjum przesycone jest zapachem kwiatów, uśmiech niezmiennie przyklejony do twarzy uczennic i nauczycielek, a dzień, mimo iż podobny do wielu innych, zmienia się w kompletnie inny, odmienny i wyjątkowy. W ten dzień słońce zawsze przedostaje się przez chmury i rozświetla świat takim blaskiem, jaki promienieje od wszystkich pań.
Akademia z okazji Dnia kobiet rozpoczęła się około godziny jedenastej, przyciągając promienie słoneczne, które wpadały przez okno, aby przyglądać się wspaniałemu widowisku.
Krótka scenka z „Małego Księcia” była prologiem ósmomarcowego piękna, jednoczącego każdego ze sobą – niezależnie od stosunków między ludźmi. Mały Książę, poznawszy jaką wartość ma dla niego Róża – kobieta – zrozumiał, że bez niej nie byłoby tak samo, że ją kocha i jest dla niego wyjątkowa. Po drodze musiał jednak przebyć długą drogę poprzez planety, musiał spotkać Biznesmena, Geografa, Króla… A każde spotkanie z tymi ludźmi pozwalało mu zaznajomić się z wartością Róży.
Po spektaklu uczniowie wręczyli nauczycielkom piękne kwiaty, a zaraz potem trzy grupy taneczne zaprezentowały swoje układy taneczne. Były pełne energii podskoki, okrzyki tryskające szczęściem, wymachy rękoma i pompony, które podbiły szkołę. Uczennica z klasy IId zaprezentowała pokaz artystyczny – piękny taniec, pełen gracji i dosłownie każący wstać uczniom z krzeseł.
Przez ten krótki czas wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły byli zjednoczeni w najpiękniejszy możliwy sposób.
Dzień Kobiet to przepis na to, jak z niepozornej środy zrobić prawdziwe święto.

Przygotowała: Anna Duda, kl.III

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content