Przy Centrum Kultury w Gdowie powstaje grupa artystyczna

Przy Centrum Kultury w Gdowie powstaje grupa artystyczna, która w założeniu ma skupiać ludzi związanych ze sztuką, nie tylko zawodowców, ale także amatorów i twórców sztuki ludowej.

Celem działalności grupy będzie promowanie lokalnej twórczości artystycznej. Pierwsza z podgrup skupi artystów, którzy zajmują się twórczością plastyczną w szerokim jej aspekcie, fotografią i  muzyką. W drugiej podgrupie promowana będzie twórczość ludowa, rzemiosło artystyczne i sztuka użytkowa. Organizowane będą wspólne spotkania, wernisaże, plenery, warsztaty, przeglądy i festiwale.

Osoby zainteresowane dołączeniem do powstających grup proszone są o kontakt z Centrum Kultury w Gdowie. Organizatorzy spotkania czekają na plastyków: malarzy, rzeźbiarzy, grafików, rysowników, fotografów, specjalistów od sztuki medialnej oraz przedstawicieli innych dziedzin sztuk plastycznych, a także osoby lubiące muzykować, grające na instrumentach,  koncertujące, komponujące muzykę, piszące teksty, ludzi z pasją i pomysłami, chętnych by zaprezentować swoją twórczość. W grupie artystycznej jest też miejsce dla miłośników oraz twórców  sztuki użytkowej, ludowej, rzemiosła artystycznego, a także  kolekcjonerów i miłośników sztuki.

Pierwsze spotkanie powstającej grupy odbędzie się tuż po wernisażu Żanety Bzdyl, 30 września, o godz. 17-tej w Centrum Kultury w Gdowie. 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content