Przekaż swój 1% potrzebującym

Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcamy Państwa do przekazania  1% dla wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego, często dla konkretnej osoby.

1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego można przekazywać już od ponad 10 lat. To prosty i wyjątkowo skuteczny sposób na to, żeby pomóc wybranej przez siebie fundacji. Zasada jest taka – podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych mogą w zeznaniu rocznym pomniejszyć należny podatek o kwotę przekazaną na rzecz organizacji pożytku publicznego do wysokości 1% należnego podatku. Innymi słowy – wskazanie OPP, któremu chcemy przekazać część swojego podatku sprawia, że pieniądze te nie trafiają do budżetu państwa, ale na konto wybranej organizacji.

Sama procedura przekazania 1% podatku jest wyjątkowo prosta – podatnik nie musi sam dokonywać wpłaty na rachunek wybranej OPP. Wystarczy, że w składanym zeznaniu rocznym wskaże po prostu organizację, którą chce wesprzeć, a Fundacji 1% podatku przekazuje naczelnik urzędu skarbowego. To oznacza, że przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Więcej o 1%-można przeczytać między innymi na stronach naratunek.org lub jedenprocent.pl

Na stronach portalu Mój Gdów, podobnie jak w ubiegłym roku będziemy zachęcać do wspierania lokalnych organizacji oraz potrzebujących mieszkańców naszej gminy i  najbliższej okolicy.

Organizacje i osoby chcące zamieścić ogłoszenie na portalu Mój Gdów o możliwości przekazania 1% prosimy o kontakt przez naszego FB lub mailowo: redakcja@mojgdow.pl

Dziś podajemy potrzebne informacje, które pomogą przekazać 1%  Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach oraz Dawidowi Janus (Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”).

[Not a valid template]

źródło: (1*) http://naratunek.org/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content