Przedszkolaki postawiły pierwsze kroki w tenisie stołowym.

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gdowie brały dziś udział w niezwykłej przygodzie z tenisem stołowym pod nazwą „Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole”. Z pomocą trenerów i zawodników UKS Gryf Gdów postawiły pierwsze kroki w grze. Wszyscy chętnie zobaczyli grę pokazową Daniela Bąka i Jakuba Tureckiego.

Zaprosiliśmy dziś przedszkolaków do Gminnej Hali Sportowej w Gdowie, gdzie trenujemy na co dzień. Zaprezentowaliśmy dzieciom grę pokazową oraz pokazaliśmy w formie zabaw jak wspaniale można spędzić czas przy stole do tenisa, świetnie się przy tym bawiąc. Oczywiście wspólnie z Jakubem zaprezentowaliśmy też odrobinę profesjonalnej rozgrywki. Dzieci miały też okazję zobaczyć wybrane puchary i medale, które udało nam się wygrać. Naszym zadaniem w ramach programu jest rozwijanie pasji do tenisa stołowego w naszej gminie. Chcemy, by dzieci zrozumiały, że każdy z sukcesem może rozpocząć w nim wspaniałą przygodę, do czego oczywiście zachęcamy

– mówił przed przybyciem przedszkolaków Daniel Bąk z UKS Gryf Gdów.

Nasi wolontariusze przy wielu stołach poprowadzą zajęcia, a każdy z uczestników otrzyma dyplom oraz medal

–  dodała Paulina Króżel.

Swoich sił w grze w tenisa stołowego spróbowali także Urszula Janicka Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Gdowie oraz Zbigniew Wojas Wójt Gminy Gdów.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Więcej na www.pzts.pl .

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć. 

         

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content