Przed nami jubileuszowa 15. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców- jutro rusza rejestracja

Już 24 września Noc Naukowców rozbrzmi w 29 krajach Europy, a ściślej mówiąc w 433 miastach starego kontynentu. W Małopolsce Noc Naukowców będziemy świętowali nie tylko w 7 miastach, ale dzięki formule online w całym regionie. Jak co roku udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dla części wydarzeń stacjonarnych obowiązuje wcześniejsza rejestracja, która ruszy już 17 września o godz. 9.00.

Co w tym roku?

W tym roku na młodych naukowców czeka mnóstwo atrakcji – ponad 2 000 warsztatów, eksperymentów, pokazów, wystaw, wykładów, widowisk, gier i zabaw. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest pytanie: Jak naukowcy zmieniają nasz świat? Jak praca naukowców wpływa na różne aspekty ludzkiego życia, w tym jaka jest ich rola w walce z zagrożeniami dla środowiska – i właśnie w tym duchu uczestnicy będą mogli zgłębiać tajniki naukowego przedsięwzięcia.

Małopolska Noc Naukowców to wyjątkowe wydarzenie, miejsce spotkań prawdziwych pasjonatów nauki. Organizowane od 2007 r. cieszy się coraz większą popularnością. Na przestrzeni lat zyskało miano jednej z największych inicjatyw popularnonaukowych w regionie, a nawet kraju.

Program tegorocznej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców

Tegoroczny program wydarzenia to nie lada atrakcja. Powstawał przez kilka ostatnich miesięcy, a w jego przygotowanie i realizację zaangażowanych jest blisko 900 naukowców i pracowników instytucji partnerskich, ponad 1200 studentów oraz blisko 80 kół naukowych. Bogata oferta programowa przygotowana przez instytucje z Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Chrzanowa, Oświęcimia, Niepołomic i Skawiny umożliwia każdemu, niezależnie od wieku i zainteresowań, znalezienie czegoś ciekawego dla siebie.

Najciekawsze propozycje dla:

  • Najmłodszych – Eksperymenty Młodego Inżyniera w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie,
  • Trochę starszych – Po nitce do kłębka – detektywistyczna gra dydaktyczna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie,
  • Młodzieży – Chemia jest fascynująca! – wykłady tematyczne na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki,
  • Artystów – Praca na planie – od scenariusza po wejście na plan w Krakowskiej Szkole Artystycznej,
  • Humanistów – Ocalając od zapomnienia poległych w Wielkiej Wojnie – wykład w Muzeum Archeologicznym w Krakowie,
  • Umysłów ścisłych – Wyprawa do wnętrza Ziemi w Małopolskim Centrum Nauki COGITEON.

To tylko wybrane punkty z bogatego programu Małopolskiej Nocy Naukowców.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content