Poznaliśmy oficjalny plan wizyty papieża Franciszka w Polsce

Wczoraj oficjalnie podano program wizyty papieża Franciszka w Polsce w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się już za półtorej miesiąca.

Papież do Polski zawita w środę, 27 lipca. Na godzinę 16:00 zaplanowano przylot na Lotnisko Międzynarodowe im. św. Jana Pawła II Kraków-Balice. Następnie około godziny 17:00 Franciszek zawita na Wawel i tam spotka się z władzami (m.in. z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Po kolacji Ojciec Święty pokaże się w Oknie Papieskim, aby powitać wiernych zebranych na placu przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich.

W Czwartek, 28 lipca w godzinach rannych papież przejedzie do Balic, a po drodze zatrzyma się w klasztorze sióstr Prezentek by następnie udać się do Częstochowy na msze świętą z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Około godziny 17:00 odbędzie się uroczyste przekazanie kluczy do bram miasta Krakowa i przejazd tramwajem na krakowskie Błonia. Godzina 17:15  to przyjazd na Błonia oraz przejazd papamobile między wiernymi, którzy następnie wezmą udział w ceremonii powitani.

Piątek to dzień wizyty w Auschwitz oraz w obozie w Birkenau, wizyta w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu oraz Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży na krakowskich Błoniach.

W sobotni poranek ojciec święty pojawi się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na modlitwie m.in. z siostrami ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Wieczorem po raz pierwszy Franciszek pojawi się na Campus Misericordiae. Tam około 19:30 odbędzie się modlitewne czuwanie z młodzieżą.

W niedzielę ojciec święty pobłogosławi dwa budynki Dom Miłosierdzia dla osób ubogich i starszych oraz Dom Chleba – magazynu z żywnością dla potrzebujących. Potem odbędzie się uroczysta Msza Święta Posłania na zakończenie Światowych Dni oraz zostanie ogłoszone gdzie i w którym roku odbędą się kolejne Dni Młodzieży. Po południu w Tauron Arenie w Krakowie papież spotka się z wolontariuszami ŚDM oraz Komitetami Organizacyjnymi, a następnie odbędzie się ceremonia pożegnalna na lotnisku w Balicach.

źródło: www.krakow2016.com

fot. źródło: www.radiokrakow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content