Poznaj ZHP! 8 Wodna Drużyna Harcerska „Wiatry Północy” w Winiarach rozpoczyna nabór do wacht w pionach harcerskim (10-12 lat) i starszoharcerskim (13-15 lat).

Trwa nabór do 8 Wodnej Drużyny Harcerskiej „Wiatry Północy” w Winiarach. Zbiórka naborowa odbędzie się 18 września o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Winiarach. Kolejne zaplanowane są co drugi tydzień.

Dlaczego warto dołączyć do załogi „Wiatrów”? Odpowiedź jest prosta: Mamy niepowtarzalne zbiórki przybliżające techniki harcerskie i żeglarskie. Nasz program zajęć jest wyjątkowy, bo jesteśmy jedną z niewielu drużyn w województwie realizujących stałą pracę ze specjalnością wodną i żeglarską. Realizujemy Program Wychowania Wodnego Głównej Kwatery, który stopniowo przygotowuje dzieci do uprawiania sportów wodnych i zdobywania uprawnień państwowych. Oprócz dwóch zbiórek drużyny w miesiącu, w trakcie sezonu spotykamy się na dodatkowych zajęciach specjalnościowych, a od bieżącego roku uruchamiamy poza sezonowe zajęcia bosmańskie, gdzie pokażemy Wam jak przygotować łódkę do sezonu. Nasze biwaki, wyjazdy, obozy, rejsy i zajęcia dodatkowe to gwarantowana przygoda!

– zachęcają harcerze. 

Związek Harcerstwa Polskiego to największa w Polsce młodzieżowa organizacja, która zrzesza ponad 105 tys. członków. Od ponad 100 lat ZHP wspiera rozwój dzieci i młodzieży, kształtuje proaktywną postawę oraz umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu. Dzięki codziennemu zaangażowaniu ponad 12 tys. instruktorów – wolontariuszy, ZHP oferuje nie tylko wyjątkowe harcerskie wyjazdy, ale także różnorodne aktywności pozalekcyjne, które odbywają się przez cały rok. Kultywowanie wartości takich jak przyjaźń, przygoda, rozwój i obywatelskość sprawiają, że harcerstwo odpowiada zarówno na aktualne potrzeby młodych ludzi, jak i na wyzwania współczesnego świata. ZHP jest również jednym z aktywnych członków-założycieli Międzynarodowej Organizacji Ruchu Skautowego WOSM oraz Światowego Stowarzyszenia Przewodniczek i Skautek, które skupiają ponad 60 mln osób na całym świecie.

 Informacje organizacyjne:

1. W celu zapisu do ZHP najpóźniej na 3-ciej zbiórce należy złożyć Zgodę na przynależność dziecka do ZHP lub Deklarację przynależności (od 16 roku życia).

2. Rezygnacja z zajęć odbywa się przez poinformowanie drużynowego w dowolny sposób – mail, sms.

3. Osoba przynależąca do ZHP zobowiązuje się do opłacenia składki członkowskiej. Składka członkowska opłacana jest kwartalnie w wysokości 55 zł/3 miesiące. Wysokość składki członkowskiej podawana jest na kolejny rok do końca bieżącego roku. W roku 2022 wynosiła 45 zł. Ze składki pokrywane jest m.in. ubezpieczenie NNW na zajęciach i zakup materiałów na zbiórki. Instruktorzy – wolontariusze nie pobierają wynagrodzenia.

4. Drużynowym jest podharcmistrz Konrad Krakowiak. Telefon kontaktowy to 519-058-314 (prośba o wykonywanie połączeń po godzinach pracy w przedziale 16:00-20:00).

Poznaj ZHP!

 

Foto: 8 Wodna Drużyna Harcerska „Wiatry Północy” w Winiarach. 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content