Pożegnanie pielgrzymów z Włoch w Jaroszówce

W niedzielę wieczorem Komitet Organizacyjny ŚDM działający w Jaroszówce zorganizował dla pielgrzymów nocujących na terenie parafii spotkanie pożegnalne. Na boisku sportowym przy szkole podstawowej spotkali się zarówno pielgrzymi zakwaterowani w prywatnych domach jak i w szkole ze swoimi „gospodarzami”.

Wspólne tańce i zabawy przy muzyce pomogły jeszcze bardziej zintegrować się lokalnej społeczności z gośćmi z Włoch.

Po tanecznym szaleństwie przyszedł czas podziękowań i pożegnań. Wszyscy wspólnie odśpiewali po włosku hymn Światowych Dni Młodzieży a także w języku polskim refren pieśni Abba Ojcze. Młodzież Włoska wraz ze swoimi opiekunami przekazała na ręce Księdza Proboszcza z Jaroszówki włoską flagę z podpisami uczestników ŚDM. Każdy pielgrzym miał możliwość wpisania się do księgi pamiątkowej. Oczywiście nie zabrakło miłych słów skierowanych do wolontariuszy, członków Parafialnego Komitetu Organizacyjnego, pracowników Szkoły. Wielkie brawa otrzymały rodziny, które otworzyły dla pielgrzymów nie tylko swe serca, ale i domy. Ekspresyjni Włosi nie tylko dziękowali brawami i słowami przekazanymi przez księdza Daniela-tłumacza, ale także spontanicznie po polsku śpiewali „dziękujemy, bardzo dziękujemy”. Także Ksiądz Proboszcz z Jaroszówki oraz Przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego podziękowali gościom za przyjazd i radość jaką wnieśli do naszych domów i miejscowości.

Po wspólnej modlitwie Ave Maria pielgrzymi jeszcze raz uściskali swych „gospodarzy” i ruszyli w drogę powrotną do Włoch.

Z relacji osób, z którymi rozmawialiśmy wiemy, że pierwsze pożegnania były już w domach. Nie rzadko były to chwile pełne wzruszeń i łez. Na pewno ostatni tydzień na długo pozostanie w sercach i pamięci osób, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji ŚDM.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content