Powitanie lata w Szczytnikach

W miniony weekend odbyło się uroczyste dwudniowe przywitanie lata w Szczytnikach. Mieszkańcy mogli wypocząć przy remizie OSP w Szczytnikach, bawiąc się przy muzyce zespołu Diverto. Piknik uświęciły występy muzyczne seniorów z Uniwersytetu III Wieku z Czyżowa oraz  taneczno-wokalny pokaz przygotowany przez przedszkolaków uczniów Przedszkola Samorządowego i Szkoły Podstawowej w Szczytnikach. Ich rewelacyjny występ porwał wszystkich z krzeseł i zachęcił do wspólnej zabawy nie tylko najmłodszych.

W przerwie od tańca można było skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Szczytnikach. Szeroki wachlarz smakołyków takich jak kanapki z domowo wykonanym smalcem i ogórkiem kiszonym, domowe ciasta, bułki z parówką i gofry, sprawił, że nieustanne kolejki ciągnęły się do stoisk gastronomicznych. Jeśli ktoś miał ochotę na tradycyjną kiełbasę, karczek z grilla i lane piwo, to strażacy z OSP w Szczytnikach zadbali o ich przyrządzenie na najwyższym poziomie. A potem można było skosztować wyśmienitą lemoniadę w różnych smakach m.in arbuzowym i truskawkowym, którą wykonała Młodzieżowa Ochotnicza Straż Pożarna w Szczytnikach. Z kolei dla miłośników przekąsek nie zabrakło popcornu czy waty cukrowej.

Przyjemnościom nie było końca, bo na wszystkich czekała loteria fantowa z nagrodami. Każdy, kto zakupił los, brał udział w loterii z największymi nagrodami. Można było wygrać m.in. hulajnogę elektryczną, telewizor, telefon, smartwatch, ekspres do kawy, mikrofalówkę, głośnik bezprzewodowy czy dzieło artystyczne pani Basi z Koła Gospodyń Wiejskich w Szczytnikach.

Imprezie towarzyszyła również żywa maskotka żółtej Mrówki, która rozdawała cukierki. Na dzieci czekały rozrywki w postaci stoiska z pluszowymi misiami i balonami, wodnej kurtyny i zamków dmuchanych. Wszyscy mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty plecenia kolorowych warkoczyków, malowania twarzy oraz wykonania zmywalnego tatuażu. A na koniec można było skorzystać z przejazdu wokół Szczytnik quadem, za którego kierownicą był sołtys Szczytnik – Łukasz Dzierżbiński. Można było przejechać się także samochodem mustangiem, jak i motocyklem wokół wsi, co dostarczało niezapomnianych wrażeń.

W Szczytnikach wszyscy mieszkańcy i przyjezdni przywitali nadejście lata z mocą atrakcji i uśmiechem na twarzy.

 

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content