Popołudnie ze Straussem

Lato co prawda już na półmetku, ale właśnie teraz rozpoczyna się cykl koncertów ”Popołudnie ze Straussem” w Wieliczce. Na pierwsze spotkanie Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza już w niedzielę 28 sierpnia o godz. 16.00 na dziedziniec Zamku Żupnego. Koncert wykonają: Orkiestra Straussowska Obligato pod kierownictwem Jerzego Sobeńko oraz soliści: Yuliya Ponomar – sopran i Miłosz Gałaj – tenor.

Królować będą utwory Johanna Straussa: „Schatz Walzer”, polka „Tik Tak” oraz z operetki „Zemsta Nietoperza” walc „Ty i Ty” i aria Adeli ze śmiechem. Warto zaznaczyć, że operetka ta przyniosła kompozytorowi ogromne uznanie. Ponadto w programie m.in: romantyczny walc „Espana” Emila Waldteufela, inspirowany węgierską muzyką ludową „Taniec węgierski nr 5” Johannesa Brahmsa , “Fale Dunaju” rumuńskiego kompozytora Josifa Ivanovicia, walc Julii z opery „Romeo i Julia” francuskiego kompozytora Charlesa Gounoda, “Wróć do Sorrento” najbardziej znana pieśń neapolitańska Ernesto de Curtisa czy włoska pieśń „Dicitencello Vuce” Rodolfa Falvo.

Na drugi i ostatni zarazem koncert tegorocznego cyklu „Popołudnie ze Straussem” Muzeum zaprasza 25 września do komory im. Alfonsa Długosza w kopalni soli w Wieliczce. Solistami będą: Aleksandra Novina-Chacińska – sopran i Adam Sobierajski – tenor.

Informacja/rezerwacja biletów: Informacja@muzeum.wieliczka.pl , 12 278 58 49

Popołudnie-ze-Straussem

źródło: http://muzeum.wieliczka.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content