Ponad 500 osób przeszło szlakiem Karola Wojtyły

Przy słonecznej aurze panującej w sobotni dzień ponad 500 osób (w tym głównie dzieci) przeszło XVII Rajd Szlakiem Papieskim wiodącym z Niegowici do Łapanowa. Uczestnicy do pokonania mieli około 12km. Trasa prowadziła od Niegowici przez Marszowice, Klęczanę, Kobylec, aż do Łapanowa.

Tegorocznym hasłem przewodnim były słowa Ojca Świętego Jana Pawła II „Podążajcie wiernie drogą Chrystusa”. W Rajdzie uczestniczyły osoby indywidualne, rodziny, jak i grupy zorganizowane.

Wszyscy zebrani o godzinie 9:00 uczestniczyli w modlitwie w Kościele WNMP w Niegowici, a następnie krótko po godzinie 9:30 rozpoczął się wymarsz na trasę. Po ponad dwóch godzinach marszu piechurzy zjawili się przy ZS im. Jana Pawła II w Łapanowie, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie rajdu. Ogłoszono wyniki konkursu literackiego, rozlosowano nagrody rzeczowe, w tym rower górski dla ,,Szczęściarza” Rajdu. Na wszystkich uczestników czekał ciepły poczęstunek. Przyznano także nagrody specjalne dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu.

Organizatorzy:

Zespół Szkół  im. Jana Pawła II w Łapanowie

Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici

Gimnazjum im. księdza Karola Wojtyły w Niegowici

Parafia WNMP w Niegowici

Parafia p.w. Św. Bartłomieja w Łapanowie

Raj odbywa się pod honorowym patronatem

Księdza Kardynała  Franciszka  Macharskiego,

Wójta Gminy Łapanów– Pana Roberta Roja

Wójta Gminy Gdów – Pana Zbigniewa Wojasa

Starosty Bocheńskiego – Pana Ludwika Węgrzyna

Starosty Wielickiego – Pana Jacka Juszkiewicza

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content