Pomoc dla Jakuba Starzaka

19-letni Jakub Starzak, młody harcerz, z powiatu myślenickiego, uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu, do którego doszło 13 listopada 2021 r. 

Kuba jest od wielu lat harcerzem, aktywnym wolontariuszem, cudownym, pomagającym innym chłopakiem, który teraz sam tej pomocy potrzebuje.

Zawsze z sercem na dłoni, uśmiechnięty, gotowy pomagać, o sobie myśli na końcu.

W stanie zagrażającym życiu trafił na oddział Anestezjologii i intensywnej terapii Szpitalu Uniwersyteckiego w Krakowie. Ze względu na duży obrzęk mózgu lekarze wprowadzili Kubę w stan śpiączki farmakologicznej. Dziś oddycha samodzielnie, jest wydolny krążeniowo, ale nie odzyskał przytomności.

“Z całego serca wierzymy, że Kubuś obudzi się i zacznie walczyć o powrót do zdrowia.” – mówi rodzina Kuby. Szpital niestety nie ma możliwości jego dalszej rehabilitacji i dlatego musi zostać umieszczony w specjalistycznym ośrodku wybudzeniowo – rehabilitacyjnym.

POBYT MIESIĘCZNY W TAKIM OŚRODKU TO OKOŁO 25 000 zł!

W związku z wysokimi kosztami rehabilitacji ruszyły zbiórki dla Jakuba. Jedną z nich prowadzi Fundacja z Wieliczki Licytuję-Pomagam.

www.facebook.com/groups/kubastarzak – zobacz tutaj

Charytatywne kiermasze dedykowane Jakubowi Starzakowi odbędą się w najbliższą niedzielę w pobliskich Stadnikach i Dobczycach. Także w Dobczycach 6 stycznia zorganizowany zostanie bieg charytatywny. Jeśli możesz- pomóż. Dobro wraca!

źródło: Fundacja Licytuje-Pomagam, fb DPI

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content