Podsumowanie zbiórki dla zwierząt przeprowadzonej przez WTZ Podolany

W WTZ Podolany przeprowadzono zbiórkę na rzecz zwierząt ze schroniska. W czasie zbiórki zebrano miski do jedzenia, karmę mokrą w puszkach, karmę suchą dla zwierząt, koce, kołdry, podkłady, przysmaki, zabawki dla zwierząt, obroże, a także szczotki do czesania.

7 grudnia uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Podolany osobiście przekazali zebraną karmę oraz inne akcesoria Fundacji Straż Obrony Praw Zwierząt prowadzącej schronisko w Borku, gdzie obecnie mieszka 100 piesków oraz 50 kotków.

Schronisko to dom dla bezdomnych zwierząt. Tu nieważny jest wygląd czy metryka, tu jest miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę. Ta wizyta to znakomity przykład na to, że warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. Chcemy zaszczepić w uczestnikach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym, uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko. Celem wyjazdu było uwrażliwienie osób niepełnosprawnych na los bezdomnych oraz skrzywdzonych zwierząt.

– piszą WTZ Podolany na swojej stronie.

Podczas wizyty w schronisku uczestnicy dowiedzieli się, jak funkcjonuje schronisko, w jakich warunkach mieszkają zwierzątka oraz w jaki sposób dostają się do nich podopieczni. Pracownik schroniska opowiedział również o tym, w jaki sposób można zaadoptować zwierzątko.

Po raz kolejny uczestnicy WTZ Podolany udowodnili, że mają wielkie, otwarte serca. Zachęcamy wszystkich do takiej inicjatywy i udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom.

 


Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył, a chciałby przyłączyć się do akcji pomocy zwierzętom to przypominamy, że nadal trwa zbiórka w ramach akcji „Dajemy odpadom drugie życie”, którą prowadzą pracownicy Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Gdów. Organizowana jest również dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Borku. Zbierane są m.in. koce, ręczniki, poduszki, jaśki, kołdry, poszewki, prześcieradła, dywaniki i wykładziny. Ważne, aby artykuły były w dobrym stanie tj. niepodarte i niezabrudzone.

 

Miejsce zbiórki  ➡️ Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Gdowie (ul. Staszica 1546). Artykuły należy umieścić w specjalnie przygotowanym i oznakowanym kontenerze.

 

 

 

Autor: Redaktor 5

Udostępnij post na:

Skip to content