Podsumowanie VIII festiwalu CK-art

Jak informuje Centrum Kultury w Gdowie, VIII edycja CK-artu była rekordowa. Swój udział zgłosiło aż 595 osób z 40 placówek oświatowych i kulturalnych z 7 powiatów: wielickiego, bocheńskiego, nowosądeckiego, myślenickiego, krakowskiego, nowotarskiego, limanowskiego.

Jury oceniało prace plastyczne w następujących katagoriach: malarstwo, rysunek, prace graficzne, grafikęa multimedialna, fotografia, sztuka użytkowa, film oraz 12 prac w różnych technikach plastycznych. W sumie oceniono ponad 300 prac. W kategorii Literatura wpłynęło 27 prac. W kategoriach muzycznych jury oceniło 72 występy w tym solistów, duety, instrumentalistów, zespoły, chóry.  Taniec zaprezentowało 47 wykonawców, w tym soliści, duety oraz grupy. 

CK-art to także możliwość rozwoju i współpracy z profesjonalistami! W kategoriach TANIEC oraz MUZYKA (poza zespołami rockowymi) CK-art to równolegle eliminacje powiatowe do Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych ,,Talenty Małopolski”. W tym roku po raz pierwszy CK-art w tych właśnie kategoriach dopuszczał również zgłoszenia w kategorii wiekowej szkół podstawowych.

W poniedziałek 27 marca odbyła się Gala Laureatów w kategoriach Plastyka i Literatura, a w piątek 24 marca zaprezentowali się nagrodzeni tancerze, wokaliści i instrumentaliści.  Wśród zaproszonych gości znaleźli się min. Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas. Nagrodą w Festiwalu są m. in. unikatowe statuetki, zaprojektowane w pracowni plastycznej Centrum Kultury oraz pamiątkowe dyplomy, które w tej edycji Festiwalu trafiły do ponad stu laureatów. Złotą statuetkę otrzymało Gimnazjum Społeczne im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej, jako placówka oświatowo- kulturalna, z której spośród zgłoszonych uczestników wyłoniono najwięcej laureatów. 

Pełna relacja na stronie Centrum Kultury zobacz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z piątkowej gali (fot. Elżbieta Sionko):

źródło: Centrum Kultury w Gdowie

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content