PODOLANY. Trwa jubileuszowy festiwal.

Sławomir wystąpił na scenie w Podolanach jako gwiazda wieczoru. Trwa jubileuszowa XX edycja XX Festiwalu Piosenek i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. Uczestnicy dopisali, mimo początkowo kapryśnej pogody. Przyjechało prawie 200, by zaprezentować swe artystyczne dokonania. Często się uśmiechali. Widać, że czekali na festiwal cały rok. Jeszcze dziś przed nimi pokazy tańca i sztuk walki, a po wieczornym występie zespołu B.L.U.E. odbędzie się dyskoteka.

Czy boicie się deszczu? Nie? I o to chodzi. Życzę wspaniałej zabawy, w której deszcz nam nie przeszkodzi

– rozpoczęła pani Krystyna Surowiec, prezes Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach. 

I nie przeszkodził. Uczestnicy przyjechali z Kielc, Brzezia, Częstochowy, Sułkowa, Odrowąża, Biskupic i okolic Bochni, Woli Rędzińskiej Brzeska, Dąbrowy Woli, Ryk, Dębicy, Korytnik, Gorlic, Tarnowa, Kielc, Brzezia, Częstochowy, Sułkowa, Odrowąża, Biskupic i okolic Bochni. Na scenie zaprezentowali się także podopieczni warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach. Na posiłek zaprosiły gospodynie z KGW Kunice. Dzisiejszy dzień zakończy się dla uczestników około godziny 22. Jutro rozpoczną o godz. 10. warsztatami kulinarnymi, które poprowadzi Łukasz Grabowski. Tego dnia zostaną odczytane wyniki i wręczone nagrody. Wystąpią Laureaci oraz podopieczni Fundacji z Podolan. Zakończą, zgodnie z tradycją, odśpiewaniem Hymnu Festiwalowego.

W organizację Festiwalu włączyło się wielu wolontariuszy, w tym Harcerze z II Szczepu „Nadrabiańskiego” z Szkoły Podstawowej w Marszowicach oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici. 

Festiwal odbywa się pod patronatem Starosty Wielickiego  Adama Kociołka i Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa, przy wsparciu finansowym Powiatu WielickiegoPaństwowego Funduszu Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychGminy Gdów i Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach.

Patronat medialny objęli TVP3 Kraków oraz portal MójGdów.pl

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content