Początek roku szkolnego w gimnazjum w Gdowie- przegląd wydarzeń w pigułce

         Drodzy Czytelnicy!

     Za nami już 2 miesiące Szkoły. W naszym Gimnazjum przez ten czas dużo się działo. Zapraszamy na skrót informacji z wydarzeń z gdowskiego gimnazjum.

„Oczy, które widziały wszystko. Ciało, które czuło parzący dym płonącej Polski…”

W naszym Gimnazjum mieliśmy zaszczyt gościć mgra Stanisława Szuro w dniu 30 września. Pan Stanisław przeniósł nas wszystkich w zupełnie inny wymiar, inny punkt widzenia tego, co stało się na jego oczach z Polską podczas II wojny światowej. Człowiek, który bez wątpienia doświadczył więcej od życia, niżeli cała zebrana sala uczniów i nauczycieli. Opowiedział  nam o swoich przeżyciach jako uczestnik kampanii wrześniowej, żołnierz AK, więzień niemiecki i więzień obozów koncentracyjnych. Wspaniały, inteligentny 95-cio letni Pan Stanisław był prawdziwym patriotą w każdym tego słowa znaczeniu. Takich ludzi jest niewielu, żywa lekcja historii, która mogłaby trwać godzinami, pochłonęła każdego w tym jakże niewielkim fragmencie beznadziejnego można by pomyśleć życia ludzkiego. Nie ma tutaj żadnego porównania, Pan Stanisław zawsze się podnosił, nawet po bolesnym upadku. Podczas emocjonującej historii znalazł czas na opowiedzenie kilku dowcipów, nadal tak pozytywny i pełen energii, po prostu niesamowity człowiek. Każdemu życzymy takiego bliskiego spotkania z tak odległymi dla niektórych zdarzeniami, możliwości poczucia niepowtarzalnych emocji, usłyszeniu wszystkiego, jakby zdarzyło się wczoraj.

                                                                                                                                                  Anna Knapik, kl. III

Wycieczka na Łysą Górą

Dnia 10.10.2015 r. grupa członków UKS GROT Gdów działająca przy Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Gdowie uczestniczyła w wycieczce turystyczno-krajoznawczej  w okolicach Limanowej.

Pierwszym punktem naszego zwiedzania był piękny kościół. Następnie rozpoczęliśmy kilkugodzinną wędrówkę. W ciszy i spokoju przyrody mogliśmy odpocząć i nabrać sił na najbliższe tygodnie nauki. Każdy z nas miał możliwość nabrać dystansu i pomyśleć inaczej o wszystkim, a sprzyjająca aura nasuwała refleksje. Po wyjściu na Łysą Górę zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a następnie udaliśmy się do restauracji „Stacja Pstrąga”, aby zagrzać się ciepłą herbatką.

Potem wszyscy mogliśmy poczuć się jak za dawnych dziecięcych lat J Skakaliśmy na trampolinie, huśtaliśmy się, jeździliśmy na zjeżdżalni, a także odpoczywaliśmy w słońcu na leżakach.

Przez cały czas każdemu towarzyszył świetny humor. Około godziny 15:30 cali i zdrowi dotarliśmy pod  nasze kochane Gimnazjum. Dobrze zwiedzać, dobrze wędrować, dobrze poznawać kolejne ciekawe miejsca, ale najlepiej wrócić do domu…

Tę wycieczkę zdecydowanie zaliczam do udanych!

                                                                                              Weronika Malarczyk, kl.III

 

Dzień Nauczyciela

        ,,Zacną rzeczą jest uczyć się,

            lecz jeszcze zacniejszą – nauczać ”

M. Twain

      Tymi słowami Szkolna Rada Uczniowska rozpoczęła uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej . Szkolna uroczystość zawierała w sobie elementy uczące oraz humorystyczne. Rada Uczniowska zaprezentowała gronu pedagogicznemu oraz uczniom, niezbędnik pedagoga”, w którym znalazły się m.in: nauszniki, lusterko wsteczne, zestaw tabletek uspakajających

Z myślą o uczniach Samorząd Szkolny dla każdego rocznika przygotował całoroczny horoskop.

Nie zabrakło tez życzeń i kwiatów dla nauczycieli.

      Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej charakteryzował się dużą dawką humoru. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili ten czas.

     Zuzanna  Kural, kl.I

Sukcesy sportowców

  • 29.09.2015r. w parku w Wieliczce odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe- były to zawody powiatowe. Dziewczęta i chłopcy startowali w kategorii klas I, II i III.
    Nasi uczniowie wrócili z wielkimi sukcesami:

                             Patryk Kaczmarczyk klasa III b – miejsce I

                             Jakub Ponisz  klasa I c – miejsce II

                             Filp Kasprzyk Ia – miejsce III

  • 10.10.2015 miały miejsce Gminne Zawody Halowej Piłki Nożnej, które odbyły się w Gimnazjum w Niegowici. Startowały po 2 drużyny z każdego gimnazjum. Po ciężkiej walce dziewczyny zremisowały 3:3, a chłopcom nie udało się wygrać.
  • 19.10.2015r odbył się IX Powiatowy Turniej Siatkówki, w czasie którego nasza drużyna zajęła: III miejsce.

                                    Redakcja Jamnik pod kierunkiem Wioletty Nowak- Gimnazjum w Gdowie

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content